Ceramiczny, metalowy czy kryształowy wazon można wykorzystać na różne sposoby. Dziś przedstawimy trzy podstawowe pomysły na jego zastosowanie w domowym zaciszu, w tym na tarasie lub balkonie. Zapraszamy do uważnej lektury i przemyślenia, którą z tych wariacji na temat wazonu chciałabyś odtworzyć w swoim mieszkaniu.

1. Ekspozycja pojedynczych kwiatów i kompozycji

Najbardziej podstawowym zastosowaniem wazonu w domowych wnętrzach jest ekspozycja kwiatów ciętych, zarówno tych pojedynczych, jak i starannie wykonanych kompozycji. Dzięki właściwie dobranemu naczyniu i regularnej trosce o stan kwiatów mogą one pięknie zdobić przestrzenie domu i wprowadzać do niego wrażenie świeżości i dbałości. Wazon może także stać się efektownym naczyniem służącym do przechowywania kompozycji z suszonych traw czy ziół, a w okresie świątecznym, gałązek wierzbowych lub iglastych oprószonych płatkami śniegu.

2. Sezonowa ozdoba podkreślająca charakter wnętrza

Większy, przezroczysty wazon o ciekawym kształcie może pełnić funkcję dodatkowej ozdoby we wnętrzu, dostosowanej do konkretnej pory roku. Wystarczy, że wymyślisz własny sposób na zaprezentowanie z jego pomocą elementów charakterystycznych dla danego sezonu. Np. w trakcie zimy w wazonie możesz umieścić szyszki, bombki i światełka w neutralnej barwie, a jesienią suszone liście, niewielkie, dekoracyjne dynie i nastrojowe lampki na baterie. A gdy zrobi się cieplej, w wazonie można będzie przechowywać pamiątki z wakacji, w tym piasek i muszle.

3. Oryginalny lampion na romantyczne wieczory

Uwielbiasz naturalne światło świec i ich kojący zmysły zapach? Mając w domu pusty wazon, możesz wykorzystać go również jako lampion. Wystarczy, że umieścisz w nim świecę albo w przypadku większego naczynia – kilka świeczek i upewnisz się, że całość jest bezpieczna i stabilna. Taki oryginalny element dekoracyjny perfekcyjnie sprawdzi się zarówno we wnętrzu domu, jak i na tarasie bądź balkonie. Uświetni romantyczne wieczory w towarzystwie ważnej dla Ciebie osoby, a podczas tych spędzanych w pojedynkę pozwoli stopniowo się wyciszyć i na chwilę zatrzymać.

Podsumowanie

Wazon może więc stać się nie tylko narzędziem służącym do ekspozycji kwiatów, ale także bazą do tworzenia sezonowych ozdób czy lampionem uświetniającym wieczory. Takie próby poszukiwania nowych zastosowań dla przedmiotów codziennego użytku są także świetnym wstępem do poszukiwania własnego stylu i pracowania nad kreatywnością. Zachęcamy Cię do odwiedzenia sklepu internetowego porcelanaonline.pl. Znajdziesz tam nie tylko wazony kryształowe, ale także piękne pojemniki, doniczki czy świeczniki, które można wykorzystać na kilka równie nieoczywistych, ale intrygujących sposobów.

Dodaj komentarz