Coraz częściej w kinach możemy zobaczyć ekranizacje znanych książek, najczęściej tych, które okrzyknięto mianem bestsellera. Filmowcy walczą o prawa do sfilmowania, gdyż dzieła na podstawie popularnych powieści cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród widzów. Przedstawiamy 5  pozycji książkowych, które w tym roku będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie.

O psie, który wrócił do domu, W. Bruce Cameron

Pod koniec stycznia do polskich kin trafi ekranizacja powieści „O psie, który wrócił do domu” autorstwa W.Bruce Camerona, jednego z najsłynniejszych amerykańskich autorów podejmujących tematykę zwierząt. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Charles’a Martina Smitha, a główne role odgrywają Ashley Judd oraz Jonah Hauer-King.

Film to historia suczki – Belli, która przebyła kilkaset kilometrów, aby odnaleźć swój pierwszy dom oraz ukochanego właściciela – Lucasa. Szczeniak odbywa samotną podróż przez Stany Zjednoczone, podczas której musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, niebezpieczeństwami oraz strachem. Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika czworonogów.

Ciemno, prawie noc, Joanna Bator

Premiera ekranizacji polskiego kryminału autorstwa Joanny Bator zaplanowana jest na drugą połowę marca. Za reżyserię filmu odpowiada Borys Lankosz, a główne role odrywają polscy znani i lubiani aktorzy — Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński oraz Dawid Ogrodnik.

Wałbrzych to właśnie tam wraca reporterka Alicja Tabor i zamieszkuje stary, zaniedbany dom, w  którym spędziła swoje dzieciństwo. Od mieszkańców dowiaduje się o kilku niepokojących sytuacjach,  mających miejsce w ciągu kilku ostatnich miesięcy – zaginięcie trójki dzieci, akty przemocy wobec zwierząt czy śmierć miejscowego proroka. Wszystkie te zdarzenia przekonują kobietę, że musi zostać i  odkryć tajemnice miejscowości, z której kilka lat temu postanowiła uciec. Wraz z  rozwiązywaniem kolejnych niewiadomych, Tabor coraz więcej dowiaduje się o swojej przeszłości. Pozycja szczególnie polecana fanom polskiego kryminału.

Cmętarz zwieżąt, Stephen King

Powieść Stephena Kinga doczekała się drugiej ekranizacji, tym razem na początku maja odbędzie się premiera filmu „Cmętarz zwieżąt”. Za reżyserię najnowszej wersji odpowiadają Kevin Kolsch oraz Dennis Widmyer, natomiast główne role odgrywają -Jason Clarke, John Lithgow oraz Amy Seimetz. Co  ciekawe, w poprzedniej produkcji z 1989 r. zagrał sam autor książki – King wcielił się w rolę pastora.

Przeprowadzka dla wielu osób to nowy, podobno lepszy etap w życiu, ale nie w tym przypadku. Louise Creed wraz z rodziną przeprowadza się do małego miasteczka Ludlow w stanie Maine. Duchy, cmentarz, przepowiednie i śmierć, tak w czterech słowach można opisać nowe życie rodziny z Chicago. Konieczna pozycja dla osób lubiących dzieła pełne tajemnic, które prócz zaciekawienia, wywołują również uczucie strachu – mówi Michał Goszczyński z księgarni Gandalf.com.pl.

Kobieta w oknie, A.J.Finn

Podobno podglądanie jest jak fotografowanie przyrody – nie ingeruje w naturę. Te słowa przyświecają głównej bohaterce powieści Finn. Kobieta po stracie rodziny i pracy zamyka się w swoich czterech ścianach, a całe dnie spędza przed telewizorem lub komputerem. Jej czas pochłania również obserwacja … innych osób, szczególnie upodobała sobie rodzinę Russellów, a jakie są wyniki podglądania będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie już w pierwszej połowie października.

W rolę głównej bohaterki Anny Fox wcieliła się Amy Adams znana widzom z takich produkcji jak „Zaczarowana” czy „Człowiek ze stali”. Za reżyserię odpowiedzialny jest Joe Wright, natomiast scenariusz do filmu napisał Tracy Letts.

Małe kobietki, Louisa May Alcott

„Małe kobietki” doczekały się kolejnej ekranizacji – ostatnia z 1994 r. podbiła serca widzów na całym świecie. Najnowsza będzie miała premierę 25 grudnia, w rolach głównych będziemy mogli zobaczyć Emmę Watson oraz Timothée Chalamet.

Powieść Alcott to jedna z obligatoryjnych lektur dla każdej dorastającej dziewczynki. Książka to  wspomnienia autorki o ubogiej rodzinie Marchów, a właściwie czterech siostrach – Meg, Jo, Beth oraz Amy. Dziewczyny za wszlką cenę próbują jak urozmaicić swoje dosyć skromne życie, poprzez śmiech, zabawę, optymizm i uśmiech na twarzy, a wszystko to w obliczu wojny secesyjnej.

Dodaj komentarz