Walka o alimenty może być bardzo stresująca zarówno dla strony, która ma je pobierać, jak i dla tej, która ma je płacić. Kiedy zdecydować się na pomoc prawnika? Do kogo warto się udać?

Alimenty służą do pokrywania kosztów związanych z utrzymaniem dzieci byłych małżonków, jednak również mogą być one wypłacane na byłego małżonka, a nawet na rodziców. Sprawy o alimenty często są bardzo wymagające, ponieważ w przepisach prawa nie ma wskazanych dokładnych sytuacji i kwot, w jakich mają być one płacone. Stąd też wiele osób decyduje się wtedy na pomoc adwokat albo radcy prawnego.

Alimenty – czy prawnik jest niezbędny?

Zasadniczo do spraw o alimenty prawnik nie jest potrzebny, ponieważ strony mogą wtedy samodzielnie występować w sądzie.

Jednak bardzo często osoby, którym zależy na uzyskaniu alimentów czy też na zmniejszeniu ich płacenia, decydują się na wsparcie prawne, aby dzięki niemu łatwiej uzyskać pożądany wyrok sądowy.

Pomoc prawnika pozwoli wtedy na uniknięcie sytuacji, gdy zostaną przeoczone jakieś istotne kwestie prawne, na przykład ważne terminy, przepisy. To także sposób na obniżenie stresu związanego z niełatwymi rozprawami.

Pomoc prawna w sprawach o alimenty

Prawnik posiadający duże doświadczenie w sprawach o alimenty może zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie. Może ono włączać poniższe czynności:

  • Poradnictwo prawne – prawnik zbada, czy w określonej sytuacji możliwe jest zwiększenie, zmniejszenie czy też zaniechanie płacenia alimentów i doradzi, jak postępować w danej sytuacji.

  • Sporządzanie pism – prawnik przygotuje niezbędne pisma pozwalające na wniesienie sprawy do sądu.

  • Reprezentacja w sądzie – prawnik będzie reprezentował swojego klienta podczas rozprawy sądowej.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych usług osoba, której zależy na uzyskaniu określonego wyniku w sprawach o alimenty, może dążyć do niego skuteczniej, poruszając się w ramach zakreślonych przez przepisy prawa.

Sprawy o alimenty – jakiego prawnika wybrać?

W sprawach o alimenty warto zdecydować się na pomoc doświadczonego prawnika w tej właśnie dziedzinie. Warto wtedy szukać kancelarii, które zajmują się prowadzeniem spraw dotyczących prawa rodzinnego i opiekuńczego, w skład którego wchodzą przepisy dotyczące alimentów.

Gdy chodzi o miasto Katowice adwokat specjalizujący się w sprawach alimenty nie będzie trudny w znalezieniu. W mieście działa wiele kancelarii posiadających duże doświadczenie w sprawach w ramach prawa rodzinnego i opiekuńczego. Więcej informacji o ofertach można znaleźć już teraz online.

Dodaj komentarz