Graffiti może stanowić artystyczny wyraz lub być niczym innym, jak aktem wandalizmu. Usuwanie graffiti jest procesem pracochłonnym. Wybór odpowiedniej metody zależy od rodzaju malunku. Możemy próbować robić to samodzielnie, ale nie zawsze efekt może być zadowalający.

Szybki sposób na usunięcie graffiti

Graffiti to twórczość polegająca na umieszczaniu obrazów, podpisów rysunków na ścianach budynków. Do tego celu używa się różnych technik i farb. Graffiti może być małym dziełem sztuki, ale często jest po prostu aktem wandalizmu, który szpeci dany budynek. Wówczas usuwanie graffiti jest konieczne. Najszybszym sposobem na usunięcie graffiti jest zamalowanie ściany budynku odpowiednim kolorem. Podczas tej czynności, najlepiej jest skorzystać ze specjalistycznego urządzenia, które bada kolor graffiti ii kolor elewacji budynku, następnie dobiera odpowiedni odcień farby, którym powinna zostać pomalowana elewacja. Dzięki takiemu urządzeniu różnica między zamalowanym elementem, a kolorem elewacji jest niewielka. Nie stosowanie tego typu urządzenia może spowodować, że zamalowanie graffiti nie będzie skuteczne.

Jak jeszcze można usunąć graffiti?

Graffiti można usunąć także poprzez ścieranie. Do tego celu można użyć tradycyjnych myjek wysokociśnieniowych. Jednak, taka metoda usuwania graffiti jest skuteczna, gdy elewacja została pokryta wcześniej specjalistyczna farbą. W przeciwnym wypadku farba z elewacji również może zejść. Rozwiązaniem jest czyszczenie parowe w Bełchatowie, dzięki któremu graffiti usuwane jest za pomocą pary. 

Kolejną skuteczną metodą usuwania graffiti jest usuwanie go przy pomocy lasera. Laser delikatnie usuwa graffiti. Jest delikatny dla środowiska, a także samej elewacji. Wiązka światła uderza w rozmazaną farbę i rozbija ją na drobne cząsteczki. Najczęściej tą metodę stosuje się na zabytkowych budynkach czy pomnikach. 

Graffiti można usuwać także za pomocą środków chemicznych. To popularna metoda, stosowana przez wielu właścicieli budynków. Wynika to z faktu, że chemia jest powszechnie dostępna. Jednak jest to metoda najbardziej pracochłonna, a efekty mogą być różne. 

Dodaj komentarz