W dzisiejszych czasach jest coraz więcej możliwości, dzięki którym można zmienić zawód i przebranżowić się. W dobie kursów oraz sporej ilości materiałów dostępnych w sieci, z pewnością jest o wiele łatwiej, aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu. Obserwując trendy, nie można przeoczyć tego, że coraz większe grono mężczyzn stara się otwierać salony barberskie czy też stać się profesjonalnym golibrodą. Jakie są zalety wynikające z tego tytułu? Aby się o tym przekonać, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Prestiż społeczny

Barber to osoba, która jest szanowana w społeczeństwie. Nie ma co ukrywać, że salony, w których pracują profesjonalni barberzy są ostoją prawdziwej męskości, jest tam atmosfera, która sprzyja poznawaniu nowych ludzi. Może się nawet okazać, że osoby poznane w takim miejscu będą wartościowymi znajomymi na resztę życia, a kto wie czy nie nawet przyjaciółmi? Zawód golibrody jest coraz bardziej popularny w naszym kraju – wynika to z coraz większych chęci panów, aby zadbać o swoją twarz. Wąsy i broda w znacznym stopniu wróciły do mody, jak również można powiedzieć to o fryzurze “zaczesce”.

Bycie barberem sprawia, że mężczyźni chętnie przychodzą do takiego salonu, a w związku z takimi umiejętnościami jak golenie brody i strzyżenie włosów, nie można przejść obojętnie wobec takich osób. Warto zatem udać się na szkolenia fryzjerskie, aby dołączyć do coraz to większego grona barberów.

Możliwość otworzenia własnego salonu

Otworzenie własnego salonu barberskiego w dzisiejszych czasach to bardzo dochodowe zajęcie. Wynika to przede wszystkim z popytu na takie usługi. Jeszcze wiele lat temu mężczyźni byli zmuszeni chodzić do zwykłych salonów fryzjerskich, które nie zawsze były prowadzone przez profesjonalistki i często mężczyzna musiał w nich wysłuchiwać tematów, które kompletnie go nie dotyczą. Dlatego właśnie mężczyźni potrzebują miejsca, w którym będą czuli się prawdziwie męsko.

Oczywiście, aby otworzyć taki salon potrzeba zdolności managerskich, ale również dysponować odpowiednim lokalem z zapleczem sanitarnym, aby uzyskać wszelkie zgody. Zdecydowanie się na takich ruch z pewnością przyniesie spory zysk, chociaż trzeba również zainwestować odrobinę pieniędzy w marketing, ponieważ w dzisiejszych czasach jest coraz większa liczba takich miejsc, więc konkurencja rośnie. Aby ją przebić, trzeba wykonać kilku ruchów, dzięki którym można by było przyciągnąć klienta.

Dobry zarobek

Zostanie barberem to świetna sprawa dla tych, którzy lubią mieć kontakt z drugim człowiekiem. Nie ma co ukrywać, że fryzjerki i fryzjerzy to osoby, które muszą mieć wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Pobyt na fotelu u barbera w przypadku golenia brody i strzyżenia włosów, czyli tzw. “combo” potrafi trwać ok. godziny, więc jest to czas, w którym wręcz obowiązkiem jest zamienienie kilku zdań.

Nie można zapominać o tym, że poza satysfakcją z pracy liczy się również godziwy pieniądz za pracę. Szkolenia fryzjerskie pomagają zostać kimś takim. To doskonała okazja dla tych, którzy chcą zmienić swoje monotonne i nudne życie, aby pracować w otoczeniu osób, z którymi praca będzie sprawiać przyjemność, a dodatkowo będzie można zarobić bardzo dobre pieniądze. Szacuje się, że barberzy zarabiają od 3000 do 5000 zł brutto, więc mówimy o dobrych pieniądzach, a dodatkowo można liczyć na napiwki. Wydaje się jednak, że z czasem te zarobki będą szły znacząco do góry, ponieważ takich salonów powstaje jak “grzyby po deszczu”, a to rozwija konkurencyjność.

 

Dodaj komentarz