Opona Dunlop Geomax MX-33 została wybrana przez firmę Honda jako oryginalne wyposażenie do modelu CRF450R 2021. To potwierdza jej wszechstronność jako opony motocrossowej zdolnej do niezrównanych osiągów na różnych nawierzchniach.

Honda zmodernizowała prawie każdy aspekt modelu CRF450R z serii 2021, wprowadzając nowe części, a celem rozwoju było osiągnięcie maksymalnej stabilności w zakrętach. To dążenie wspiera zwycięska technologia Geomax MX-33, która została zaprojektowana z myślą o miękkim, błotnistym i średnim terenie, ale jest na tyle wszechstronna, że sprawdza się w jeszcze szerszym zakresie nawierzchni.

Geomax MX-33 charakteryzuje się cieńszym i dłuższym kształtem wierzchołka, co zapewnia większą stabilność i reaktywność. Ponadto ulepszona konstrukcja poprawia tłumienie wstrząsów i skuteczniej kontroluje odkształcenia. Wszystkie opony z serii Geomax wyposażono w technologię progresywnych bloków bieżnika, a MX-33 była pierwszą oponą w tej serii, która posiadała tę technologię również w wersji na przód. Takie rozwiązanie pozwala kontrolować poślizgi i wykorzystywać dodatkową przyczepność.

Technologia zastosowana w MX-33 i pozostałych oponach z linii Geomax została sprawdzona w najtrudniejszych zawodach motocrossowych na świecie. W każdej rundzie tegorocznych Mistrzostw AMA Supercross zwyciężyli zawodnicy Dunlopa, między innymi Ken Roczen, który jadąc Hondą CRF450R trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Decyzja Hondy nastąpiła wkrótce po tym, jak firmy KTM i Husqvarna również wybrały model Geomax MX-33 dla swoich motocykli motocrossowych na rok 2021. Tym samym opony Dunlopa wybrało trzech czołowych producentów motocykli motocrossowych.

Miguel Morais, kierownik ds. fabrycznego wyposażenia Dunlop Motorcycle EMEA, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że Honda wybrała Geomax MX-33 dla ulepszonego modelu CRF450R. Decyzja zapadła zaledwie kilka tygodni po tym, jak firmy KTM i Husqvarna również postawiły na ten model w swojej oferty motocrossowej na sezon 2021. Jesteśmy bardzo dumni, że tej oponie zaufało aż trzech wiodących producentów. Świadczy to o niezrównanych osiągach MX-33, która daje motocyklistom przyczepność i pewność siebie podczas jazdy w mieszanych warunkach i na granicy możliwości”. 

Dodaj komentarz