kich jest to sporo. Firmy przewozowe liczą okres doręczenia w dniach roboczych. Dlatego o tym, ile idzie paczka z Polski do Anglii, decyduje też dzień jej nadania. Jeśli firma kurierska deklaruje doręczenie w czasie 4-5 dni, nadając paczkę w środę czy czwartek, musisz dodać jeszcze 2 dni wolne. Okres ten wydłuża się jeszcze, jeśli po drodze są kilkudniowe święta.

Ile kosztuje paczka z Polski do UK?

Podanie jednej standardowej kwoty realizacji usługi nie jest możliwe. Paczka z Polski do Wielkiej Brytanii ma określone wymiary, wagę i wartość, a także zawiera różne przedmioty, które mogą być poddane ocleniu. Wiele zależy też od firmy kurierskiej. Na portalu Euro-Paka możesz sprawdzić, ile kosztuje paczka z Polski do UK, wypełniając formularz zamówienia usługi. Porównanie ofert wielu przewoźników nie tylko dostarczy Ci informacji o cenie, ale też o tym, ile idzie paczka z Polski do Anglii i jakie musi spełnić wymagania.

Czy po Brexicie jest możliwe nadanie paczki do Anglii szybko i w atrakcyjnej cenie? Podwyżki cen usług, wynikające z nowych przepisów nie oznaczają, że nie masz możliwości ograniczenia kosztów nadania przesyłki. Istnieje na to wiele sposobów, wśród których najważniejszym jest zapewne wybór konkurencyjnej firmy kurierskiej. Niektóre z nich oferują naprawdę korzystne warunki, które jeszcze możesz poprawić różnymi “trickami”.

Jak sprawić, aby tania paczka z Polski do UK była realna?

Na koszt usługi, jaką jest obsługa przesyłki międzynarodowej, składa się wiele elementów. Na niektóre nie masz wpływu, ale są też takie, które możesz modyfikować, obniżając wydatki. Co zrobić, aby tania paczka z Polski do UK była w zasięgu ręki?

  • Wybierz firmę kurierską, która realizuje usługę w najkorzystniejszej cenie;

  • sprawdź, jakie wymiary i waga paczki są dopuszczalne oraz jak te parametry wpływają na koszt usługi;

  • zmniejsz parametry paczki, a w szczególności jej wagę, wybierając lekkie plastikowe opakowania zamiast ciężkich metalowych lub drewnianych;

  • wypełnij puste przestrzenie folią bąbelkową, a nie papierem, który jest znacznie cięższy.

  • zadeklaruj jak najniższą możliwą wartość paczki, zwłaszcza jeśli wysyłasz przedmioty używane. Im wyższa wartość, tym większe ryzyko, że zapłacisz opłatę celną. Za paczkę o wartości do 45 euro nie zapłacisz podatku VAT.

Paczka z Polski do UK nawet po Brexicie nie musi być droga. Średni koszt usługi w firmie UPS wynosi od około 100 zł zależnie od wielkości paczki. Dokonując małych zmian podczas jej przygotowania oraz wybierając ofertę odpowiedniej firmy kurierskiej, np. na wspomnianym wyżej portalu, możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Niekiedy wystarczy jedynie zdecydować się na czas dostawy dłuższy o jeden dzień.

Dodaj komentarz