Dbałość o figurę to ostatnio bardzo modny temat. Każdy z nas pragnie posiadać szczupłą, wyrzeźbioną oraz wpisującą się w dzisiejsze kanony sylwetkę. Jednak dojście do tego efektu może dla niektórych okazać się morderczym wyzwaniem. Wiele osób zniechęca się już na samym początku, a restrykcyjne zasady odchudzania źle wpływają na stan zdrowia i samopoczucie. Zatem jak schudnąć bez przysłowiowego katowania własnego ciała? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas terapii odchudzającej? Które z metod odchudzania sprawdzają się najlepiej? Oto kilka rad dotyczących zdrowego i skutecznego odchudzania.

Przygotowanie mentalne do odchudzania

Pierwszym i bardzo ważnym krokiem jest określenie celu. To właśnie on powinien być największym motywatorem do zrzucenia zbędnych kilogramów. Wiele osób wyznacza sobie ogólne zamierzenia. Warto jednak wybrać również te bardziej konkretne. Chcesz do lata zmieścić się w swoją ulubioną sukienkę? Mieć wyrzeźbiony brzuch, którym można się pochwalić na plaży podczas zaplanowanych wakacji? Wystrzałowa sylwetka na nadchodzącym weselu? Takie założenia najbardziej motywują i zachęcają do działania. Efekt ćwiczeń będzie można zauważyć już wkrótce.Aby odpowiednio przygotować się do procesu odchudzania, warto również ustalić własne oczekiwania. Najważniejszym w tym przypadku jest określenie priorytetów oraz swoich zainteresowań. Nie ma sensu na siłę uprawiać aktywności, której nie lubimy. Ćwiczenie pod przymusem nie przyniesie efektów, a wręcz zniechęci nas do dalszego treningu. Dlatego też warto postawić na ulubione aktywności: pływanie, spacery, bieganie czy ćwiczenia przy muzyce.Jak schudnąć, by nie zrobić sobie krzywdy. Rozpoczynając trening odchudzający warto wykonać odpowiednie badania: krwi, BMI, pomiar ciśnienia tętniczego i inne. Ponadto należy dobrać odpowiednie obciążenia, czas treningu i dopasować jego intensywność do własnych możliwości i stanu zdrowia. Przed podjęciem ćwiczeń warto wybrać osobistego trenera personalnego, który początkowo wspomoże nas w pierwszej fazie treningu.Teraz pozostaje rozpoczęcie zaplanowanych czynności. Jak schudnąć i które działania wspomogą szybką utratę kilogramów? Oto konkretne podpowiedzi.

Odpowiednia dieta

DIeta to jeden z najważniejszych czynników odchudzania. Bez prawidłowo dobranego jadłospisu oraz nawyków żywieniowych odchudzanie może stać się nieskuteczne, a nasze zdrowie nadszarpnięte. Jak schudnąć za pomocą diety?Otóż najważniejszą czynnością jest dobranie sposobu żywienia do własnych predyspozycji. Każda metoda powinna uwzględniać nasze zapotrzebowanie kaloryczne oraz stanowić zbilansowany posiłek. W tym celu można samemu sporządzić jadłospis na podstawie informacji zawartych w sieci. Bezpieczniejszym jednak będzie skorzystanie z usługi profesjonalnego dietetyka.

Dieta pudełkowa

Jednym z rozwiązań jest dieta pudełkowa I zaufanie firmie cateringowej, która zajmie się przygotowywaniem posiłków za nas. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku. Potrawy przyrządzane są przez profesjonalistów, dopasowane do naszych potrzeb, różnorodne, jak również pełnowartościowe. Taki sposób odżywiania z pewnością pozytywnie wpłynie na efekt odchudzania.

Dieta SIRT

To kolejny zalecany sposób na szybkie i skutecznie zrzucenie zbędnych kilogramów. Okrzyknięta sławą dieta Adel polega na dostarczaniu organizmowi sporej ilości produktów sirtuinowych, które znajdują się przede wszystkim w zielonych warzywach. Poszczególne etapy diety dają możliwość szybkiej utraty masy.

Dieta keto

Jak schudnąć za pomocą diety ketogenicznej. Zmiany w organizmie zachodzą dzięki zwiększonej podaży tłuszczów z jednoczesnym minimalizowaniem spożywania cukrów. Dzięki takim działaniom organizm pobiera energię ze spalania tłuszczu, a nie jak to normalnie bywa z węglowodanów. Jednak, by dieta nie była szkodliwa, osoby ją stosujące muszą wykazać się dobrym zdrowiem.

Dieta 1600 kcal – Dla Kogo? Wady i Zalety. Co jeść – Jadłospis

Aktywnośc fizyczna – jak schudnąć za pomocą sportu?

Proces odchudzania nie może obejść się bez aktywności fizycznej. To właśnie odpowiednia dawka ruchu zwiększa szanse na utratę zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki. Ćwiczenia powinny być dobrane do płci, wieku, stanu zdrowia oraz indywidualnych predyspozycji. Wśród najbardziej zalecanych metod odchudzania poprzez ruch można wyróżnić trening:

  • cardio,
  • interwałowy,
  • aerobowy,
  • siłowy, itp.

Wśród skutecznych ćwiczeń, które z pewnością wspomogą proces odchudzania są:

Skakanie na skakance – tego rodzaju ćwiczenia przeznaczone są dla osób, które nie posiadają znacznej nadwagi, Podczas tej aktywności warto zwrócić uwagę na podłoże, na którym ćwiczymy oraz na odpowiednie obuwie. Złe przygotowanie do treningu może skutkować urazami stawów i ścięgien.

Pływanie, aquaaerobic – trening na basenie świetnie sprawdzi się u osób otyłych lub tych, które prowadzą siedzący tryb życia. Woda wspomaga poprawę wytrzymałości i kondycji, oszczędza stawy i mięśnie, jednocześnie pozwala spalić wiele kalorii.

Bieganie – trucht, jogging, interwał biegowy to znane i polecane formy ćwiczeń odchudzających. Do uprawiania tej aktywności nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Czas i intensywność biegania należy dopasować do własnych możliwości.

Aerobik, ćwiczenia przy muzyce – to forma szczególnie polecana paniom. Zajęcia taneczne, zumba czy inne formy zbiorowej aktywności znacznie zwiększają atrakcyjność ćwiczeń oraz pobudzają motywację.

Jak schudnąć – dodatkowe porady

Aby móc cieszyć się nienaganną, a nawet wymarzoną sylwetką warto przestrzegać również kilku innych zasad. Oprócz prawidłowej diety, uprawiania sportu i bardziej aktywnego życia należy:- wysypiać się,

– wypijać w ciągu doby sporą ilość wody,

– zrezygnować z używek,

– ograniczyć stres,

– zadbać o własne samopoczucie, itp.

Dodaj komentarz