Jeśli na szczotce lub grzebieniu każdego dnia pozostaje coraz więcej włosów, zaczynamy się denerwować. Niestety – nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyczy i kobiet, i mężczyzn. Nie powinniśmy jednak wpadać w panikę, bo w większości przypadków zjawisko to można zatrzymać i wręcz odwrócić.  Sprawdź, jak zatrzymać wypadanie włosów.

Najczęściej pielęgnacja włosów ogranicza się do utrzymywania ich w czystości, a wśród wielu kosmetyków używanych na co dzień, do włosów stosowany jest tylko jeden – szampon. Większość nie zastanawia się nawet, czego potrzebują włosy, by być w dobrej kondycji. W diecie więc królują dania pozbawione witamin i mikroelementów, a to odbija się niekorzystnie nie tylko na wyglądzie włosów, ale przede wszystkim na zdrowiu. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie gorączkowo poszukuje się odpowiedzi na wiele pytań – co zrobić, żeby włosy nie wypadały? Jak poradzić sobie z łupieżem? Dlaczego włosy się puszą? Co na tłuste włosy może pomóc? Czasami nawet mała zmiana w diecie czy pielęgnacji włosów może uczynić cuda.

Wprowadź zmiany w swojej diecie

Wypadające włosy bardzo często świadczą o tym, że w organizmie brakuje witamin i mikroelementów niezbędnych dla dobrej kondycji włosów i samej skóry głowy. Tak się dzieje na skutek stosowania niewłaściwej diety i to nie tylko odchudzającej, ale tej zwykłej, stosownej na co dzień. Z jadłospisu należy wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć ilość wysoko przetworzonych dań oraz fast foodów. Zamiast nich na talerzach powinna pojawiać się znacznie częściej wątróbka, jajka, kakao, ryby, kasze oraz warzywa i sezonowe owoce.

Stosuj delikatne kosmetyki do włosów

Na drogeryjnych półkach stoją setki albo nawet tysiące kosmetyków. Szampony, odżywki, maski to tylko te najbardziej znane rodzaje. Jednak wiele szamponów działa na włosy zbyt silnie, a one tego nie lubią. Wybieraj więc te preparaty, w których składzie nie ma takich składników jak SLS i SLES. Obie te substancje są bardzo silnymi detergentami, odpowiadającymi za tworzenie się piany, co zwykle jest dobrze oceniane przez użytkowników. Niestety substancje te działają drażniąco na skórę głowy, powodują podrażnienia, wysuszają skórę lub odwrotnie – powodują łojotok. Uszkadzają też mieszki włosowe, co jest przyczyną wypadania włosów.

Odkryj zalety odżywek i masek do włosów

Po każdym myciu stosuj nawilżające odżywki i maski do włosów. W ten sposób zadbasz o właściwy poziom nawilżenia włosów i dostarczysz im wiele cennych witamin i składników mineralnych. Dobre kosmetyki znajdziesz nie tylko w drogerii, ale także w swojej kuchni. Doskonałym środkiem wzmacniającym włosy jest maseczka wykonana z żółtek i miodu. Świetnie sprawdzają się też drożdże rozpuszczone w oleju lub wodzie, awokado zmiksowane z jogurtem naturalnym, a nawet zwykły, przeciśnięty przez praskę czosnek. Do mycia i płukania włosów warto też wykorzystać ziołowe napary. W tej roli świetnie sprawdzi się skrzyp polny, pokrzywa, nasturcja, a także chmiel.

 

Dodaj komentarz