Planując zakup kurtki sportowej damskiej, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim, w jakich sytuacjach będziemy jej używać i jakie funkcje w związku z tym powinna spełniać. Czy zależy nam na dużej ilości kieszeni? Wolimy kaptur czy kołnierz? Fason luźniejszy czy tuż przy ciele? Przychodzimy Wam z pomocą i sprawdziliśmy, jakie rodzaje wiosennych damskich kurtek sportowych możemy aktualnie spotkać w sklepach internetowych. Ich wybór – jak się okazuje – jest ogromny.

Kiedy jeszcze bywa chłodno – damska sportowa kurtka puchowa

Myli się ten, kto twierdzi, że kurtki puchowe są tylko na zimę! Wiosną dni bywają ciepłe, ale wczesnych rankiem oraz wieczorem zdarza nam się jeszcze zmarznąć. Sportowa damska kurtka puchowa to idealne rozwiązanie na ten czas. Jest ciepła, a jednocześnie lekka i kompaktowa – po złożeniu zmieści się nawet do damskiej torebki!

Sportowa damska kurtka przeciwdeszczowa – w pogotowiu na niepogodę

Szczególnie wiosną powinniśmy być przygotowani na deszcz, a bywa, że i na śnieg – o czym mogliśmy przekonać się jeszcze niedawno. Kurtka przeciwdeszczowa świetnie poradzi sobie zarówno z jednym, jak i drugim.

Obawiacie się, że tego typu damska kurtka sportowa wyglądać będzie jak w naszych wspomnieniach? Też mieliśmy przed oczami widok typowego żółtego sztormiaka, ale na szczęście te czasy odeszły w zapomnienie. Dziś damskie sportowe kurtki przeciwdeszczowe nie tylko spełniają swoją funkcję, ale też świetnie wyglądają.

Do zadań specjalnych – kurtka damska sportowa termoaktywna

Ten rodzaj damskiej kurtki sportowej przede wszystkim ma za zadanie utrzymanie ciepłoty ciała. Pomyśleć by można, że nic wielkiego, ale wyobraźmy sobie, jak to wygląda, kiedy biegamy, jeździmy na rowerze czy spędzamy czas podczas górskiej wycieczki.

W takich sytuacjach pocimy się bardziej, a przemoczona odzież narazi nas na duży dyskomfort oraz uczucie zimna. Właśnie wtedy najlepszym rozwiązaniem jest damska sportowa kurtka termoaktywna.

Jej zaletami jest przede wszystkim to, że odprowadza wilgoć na zewnątrz, jest wiatroszczelna i często również wodoodporna, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Jednym z rodzajów sportowych kurtek damskich termoaktywnych są tzw. softshelle.

A może wiatrówka?

Wśród przejściowych kurtek sportowych damskich pojawiają się również wiatrówki. Jest to pozycja obowiązkowa na wietrzne dni, a tych wiosną nie brakuje. Na pewno niejednokrotnie wychodząc na spacer, stwierdzałyście, że owszem jest ciepło, ale wieje zimny, nieprzyjemny wiatr. To właśnie ta sytuacja, gdzie najlepiej sprawdzi się damska sportowa kurtka wiatrówka.

Chroni nas ona przed zimnym wiatrem, ale jest cienka i lekka – nie stanowi dodatkowej grubej, niepotrzebnej warstwy.

Czy wśród damskich wiosennych kurtek sportowych możemy wybrać jeden uniwersalny model?

Sklepy internetowe takie jak np. Denley oferują wiele modeli damskich sportowych kurtek przejściowych. Czy istnieje ta jedna idealna, która sprawdzi się w każdej sytuacji? A jeśli tak, to czy istnieje kobieta, która zdoła ograniczyć się do jednego tylko modelu, kiedy wybór fasonów i kolorów jest tak ogromny?

Idealnej sportowej kurtki szukać możesz w sklepie Denley: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska_Spodnie-damskie_Spodnie-dresowe-34817.html.

Wszyscy wiemy, że podczas zakupu damskich wiosennych kurtek sportowych kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale też upodobaniami, stylem, a także modą. Nie oszukujmy się – wiele z nas kupiło nawet kilka sztuk tej samej rzeczy różniące się tylko kolorem czy wzorem. No bo jak tu się oprzeć, kiedy mamy tak ogromny wybór?

Dodaj komentarz