W sierpniu na Sardynię, Majorkę lub Kretę, we wrześniu do Rzymu lub Odessy, albo jesienią na Cypr – oferta tanich linii lotniczych zachęca do spędzenia urlopu za granicą. Ceny zaczynają się od 188 złotych za podróż w dwie strony.

W sezonie letnim pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska mają do wyboru ponad 50 kierunków. W rozkładzie jest wiele popularnych i słonecznych przez cały rok miejsc na południu Europy. Do spędzenia wakacji w Grecji, Hiszpanii bądź we Włoszech zachęcają nie tylko wysokie temperatury, piękne plaże lub wspaniałe zabytki, ale również niskie ceny lotów. – Po wznowieniu połączeń ceny są zazwyczaj bardzo atrakcyjne. Przy dogodnych ofertach hoteli lub apartamentów w kurortach daje to okazję do spędzenia urlopu zagranicznego naprawdę niedrogo – zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Sytuacja zmienia się dynamicznie, więc warto obserwować rozkład na bieżąco. Liczymy na to, że już niedługo ogłosimy reaktywację kolejnych połączeń, choć już teraz wybór jest naprawdę duży. W każdym razie jesteśmy przygotowani na obsługę jeszcze większej liczby pasażerów, którzy korzystają z naszego terminalu w pełni bezpiecznie – dodaje.

Alicante (Hiszpania)

Wybrzeże Costa Blanca to kilometry drobnego, białego piasku, nieograniczone możliwości uprawiania sportów wodnych i gwarancja słońca. Można też do woli zwiedzać urokliwe, rybackie wioski, cieszyć podniebienie pysznymi owocami morza i odprężyć się, korzystając z tętniących nocnym życiem bulwarów i lokali rozrywkowych.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 324 zł* (wylot z Wrocławia: 16 sierpnia, powrót: 20 sierpnia; linie: Ryanair).

Ateny (Grecja)

Przepełniona historią stolica poświęcona mitologicznym bogom. To najbogatsze historycznie miasto świata, kolebka cywilizacji i miejsce narodzin demokracji. Wśród najważniejszych zabytków Aten są Akropol, Partenon, stadion Panatenajski i Muzeum Akropolu. Inne miejsca warte odwiedzenia to Narodowe Muzeum Archeologiczne, gdzie zgromadzono zabytki z całej Grecji – od czasów prehistorycznych do późnego antyku.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 354 zł* (wylot z Wrocławia: 28 sierpnia, powrót: 4 września; linie: Ryanair).

Bari (Włochy)

Stolica słonecznej Apulii jest miastem, które spełnia wszystkie potrzeby osób spragnionych aktywnego wypoczynku. Nie będzie zawiedziony nikt, kto kocha piękne zabytki – klimatyczne, wąskie uliczki starego miasta zauroczą każdego. Miasto oferuje też piaszczyste plaże i bogactwo unikalnych doznań kulinarnych. Tu znajdziemy krystaliczną wodę i wiatr cieszący zwolenników sportów wodnych.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 188 zł* (wylot z Wrocławia: 29 września, powrót: 3 października; linie: Wizz Air).

Cagliari (Sardynia – Włochy)

Sardynia to atrakcyjny kierunek wakacyjnych podróży. Słynie z górzystego krajobrazu, który przyciąga miłośników wspinaczki. Wyspa jest znana również z warownych wieży obserwacyjnych. Stolicą Sardynii jest Cagliari. Położone na południowym wybrzeżu miasto zachęca zabytkami, wśród których wystarczy wymienić rzymski amfiteatr, średniowieczne fragmenty fortyfikacji, obiekty sakralne i budynki uniwersyteckie z XVII wieku.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 327 zł* (wylot z Wrocławia: 10 sierpnia, powrót: 14 sierpnia; linie: Wizz Air).

Chania (Kreta – Grecja)

Kreta – królowa greckich wysp. Tydzień wystarczy, by przeżyć tam wakacje życia. Największe atrakcje? Plaża w Elafonisi, wąwóz Samaria, antyczne miasta i tawerny oferujące pyszne wino oraz lokalne przysmaki z owoców morza, serów i oliwek. Dobrym pomysłem jest wynajęcie samochodu lub skutera, by zobaczyć całą wyspę. Wspaniałe wspomnienia po powrocie do Wrocławia gwarantowane.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 549 zł* (wylot z Wrocławia: 7 sierpnia, powrót: 14 sierpnia; linie: Ryanair).

Larnaka (Cypr)

To na Cyprze z morskiej piany wyłoniła się bogini miłości – Afrodyta. Boski klimat wyspy nigdy nie zawodzi turystów, którzy doceniają czyste plaże, malownicze góry Troodos, pyszne wina, fascynujące zabytki, świetną zabawę. Wszystkiemu towarzyszy niezwykła gościnność Cypryjczyków. Larnaka to trzecie pod względem wielkości miasto na Cyprze, ważny ośrodek turystyczny i port. W jej sercu znajdują się pozostałości starożytnego państwa-miasta Kition.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 218 zł* (wylot z Wrocławia: 27 września, powrót: 4 października; linie: Wizz Air).

Madryt (Hiszpania)

Madryt to metropolia niezwykle różnorodna i ciekawa – miasto sztuki i wspaniałych zabytków, doskonałej kuchni, a także piłki nożnej. Turystów przyciągają tu wiecznie tętniące miejsca, takie jak Plaza Mayor i Puerta del Sol. Zwiedzając Madryt nie powinno się zapomnieć o muzeum z dziełami El Greco, Rembrandta, Goi, Tycjana czy Rubensa. Po zwiedzaniu warto wybrać się na spacer po królewskich ogrodach, których zieleń potrafi ostudzić rozgrzane hiszpańskim słońcem emocje.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 288 zł* (wylot z Wrocławia: 4 sierpnia, powrót: 11 sierpnia; linie: Ryanair).

Odessa (Ukraina)

Odessa, nazywana perłą Morza Czarnego, przyciąga turystów o każdej porze roku. Pod wieloma względami jest to miasto niepowtarzalne i właśnie dlatego było scenerią wielu znanych filmów oraz dzieł literatury. W mieście i okolicach nie brakuje słońca i można korzystać z szerokich, piaszczystych plaż oraz ciepłego morza. Odessa to miasto, które wymyśliła caryca Katarzyna II. Do jego zbudowania podeszła z rozmachem, zatrudniając najlepszych architektów i rzemieślników.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 188 zł* (wylot z Wrocławia: 7 września, powrót: 11 września; linie: Wizz Air).

Palma (Majorka – Hiszpania)

Majorka – największa hiszpańska wyspa archipelagu Balearów. Wiele turystów co roku odnajduje na niej spełnienie marzeń o idealnych wakacjach. Wielu przyjeżdża tu tylko po to, aby zajrzeć prosto w oko gotyku. Tak zwyczajowo nazywa się największą rozetę w XIV-wiecznej katedrze La Seu w mieście Palma de Mallorca. W imponującej katedrze zbudowanej ze złotego piaskowca, znajduje się ponad 60 witraży i 5 rozet.

Bilet w obie strony kosztuje ok. 336 zł * (wylot z Wrocławia: 15 sierpnia, powrót: 22 sierpnia; linie: Ryanair).

Rzym (Włochy)

Rzym jest jak muzeum. Liczba majestatycznych budowli i pozostałości z czasów starożytnych czyni to miasto wiecznym. Atrakcji miasta nie sposób zliczyć. Na pewno nie można przegapić pięknie oświetlonego wieczorami Koloseum, słynnej Fontanny di Trevi czy Forum Romanum. Co krok na drodze spotyka się urokliwe knajpki i tajemnicze zaułki. Starożytność łączy się tu ze średniowieczem i współczesnym gwarem Zatybrza. Mówi się, że do stolicy Włoch prowadzą wszystkie drogi. Również te lotnicze z Wrocławia.

Dodaj komentarz