Podczas prac budowlanych i wykończeniowych bardzo często stosowane są płytki. Wyłożone nimi powierzchnie łatwo jest utrzymać w czystości, wyglądają estetycznie i zabezpieczają głębsze warstwy przed niszczeniem. Niekiedy jednak płytki psują się – można to naprawić masą reperacyjną.

Czym jest masa reperacyjna?

Dość popularny w dzisiejszych czasach produkt, masa reperacyjna, przypomina po prostu zaprawę. Działa zresztą w dość podobny sposób. Jeśli jednak chodzi o postać, nie jest to proszek do rozrobienia z wodą, tylko już gotowa masa, którą można nałożyć w dane miejsce.

Masa reperacyjna w opakowaniu zachowuje półpłynną konsystencję, ale jeśli nałoży się ją na powierzchnię ściany lub włoży w szczelinę, zaczyna wysychać. Po pewnym czasie jest już suchą spoiną, która dodatkowo wniknęła w miejsca złączeń. W ten sposób naprawione zostają np. różne pęknięcia, ubytki.

Wałek do gładzi i wiele innych niezbędnych narzędzi

Zarówno masa reperacyjna, jak i szpachla level 5 mogą bardzo się przydać osobom zainteresowanym tzw. systemem suchej zabudowy. Obecnie ten sposób wykańczania wnętrz jest bardzo popularny i często stosowany w związku z chęcią zaoszczędzenia czasu. Przydają się akcesoria i narzędzia stanowiące swoisty niezbędnik robotnika.

Ściany, sufity i inne powierzchnie można skonstruować z różnego rodzaju płyt takich jak płyta gipsowa rigips. Są one lekkie, często dość elastyczne, łatwe do połączenia ze sobą i dowolnego uformowania. Podłogi wykłada się płytkami. Można skorzystać z masy reperacyjnej do uszczelnienia wszelkich nierówności.

Masa reperacyjna – co może naprawić?

Jednym z podstawowych zastosowań masy reperacyjnej jest naprawa powierzchni złożonych z płyt lub płytek. Dobrze wypełnia ona różne drobne uszkodzenia i wygląda estetycznie. Można z jej pomocą pozbyć się również szczelin w ścianach wewnątrz pomieszczeń lub w elewacji.

Podsumowując, warto zdecydować się na zakup masy reperacyjnej, planując remont lub prace wykończeniowe. To rozwiązanie trwałe i nowoczesne, do tego masę można kupić w większości sklepów z dobrej jakości artykułami budowlanymi.

Dodaj komentarz