Masaż to bardzo dobry sposób nie tylko na chwilę relaksu. To także metoda na ukojenie nerwów i pozbycie się pewnych dolegliwości, które często wywołują ból. Zbawienna moc masażu znana jest od bardzo dawna i wiele osób chętnie korzysta z takiego rozwiązania. Typów masaży jest bardzo dużo i warto wiedzieć, z czego możemy skorzystać.

Czym jest masaż Shantala i jak go wykonywać?

Masaż Shantala to rodzaj masażu, który przeznaczony jest dla niemowląt i małych dzieci. Co ciekawe, taki masaż shantala w Tychach może być wykonany przez wyspecjalizowanego terapeutę, lecz też przez rodzica. Taka czynność daje maluchowi przede wszystkim duże poczucie bezpieczeństwa. Jak mówią badania, taki masaż pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Udowodniono, że dzięki takiemu masażowi dziecko lepiej śpi i trawi jedzenie, lecz może się też zrelaksować.

Jeśli jako rodzice chcemy przeprowadzić taki masaż, musimy zadbać, aby dziecko stópkami dotykało naszego brzucha. Pierwszym, co musimy zrobić, jest masaż środkowej części klatki piersiowej. W dalszej częściej przesuwamy się równolegle do ułożenia żeber. Później głaskany posuwistym ruchem od biodra do ramienia po przeciwnej stronie, a następnie kierujemy się do ramion i rąk. Masujemy delikatnie ruchami kolistymi przy wykorzystaniu kciuka i palca wskazującego. Na końcu masujemy brzuch i nogi, a później twarz i plecy. 

Kiedy warto zdecydować się na masaż Shantala?

Masaż Shantala wykonywany jest u niemowląt i dzieci, jednak zaleca się wykonywanie go od drugiego roku życia. Masaż relaksacyjny w Tychach ma wiele zalet, a najważniejsze to poprawa naturalnej odporności, korzystny wpływ na krążenie i stan skóry, normalizacja napięcia mięśniowego, poczucie wyciszenia oraz minimalizowanie kolek.

Taki masaż jest więc świetnym rozwiązaniem dla dzieci niespokojnych. Pomaga się odprężyć, dzięki czemu dziecko się wycisza. Co ciekawe, taka czynność pozytywnie wpływa też na matkę, która wykonuje ten masaż swojemu maluszkowi. Masaż Shantala wspomaga proces trawienia, więc możemy przeprowadzić go na dziecku, które męczą kolki. Masaż ten w żadnym wypadku nie jest szkodliwy, więc nawet jeśli nie występują wskazania i tak warto go zrobić.

Dodaj komentarz