Rozwód na wesoło? Terapia małżeńska z przymrużeniem oka? Nieskończone kłótnie i rozstania to znak rozpoznawczy państwa Merzów. Nic nie szkodzi się pogodzić, a potem znowu pokłócić… W październiku, w każdy poniedziałek o godz. 20.00 Romance TV zaprasza widzów na powtórkowe oraz premierowe odcinki serialu komediowego „Merz kontra Merz”. Czy nie kochając się, można żyć razem i prowadzić firmę?

Miłość odeszła, ale małżeństwo nadal trwa. Co można zrobić w takiej sytuacji? Tylko śmiać się. Anne i Erik Merz są małżeństwem z długim stażem, ale podczas terapii par z dr Heller uświadamiają sobie, że tak naprawdę już się nie kochają. Zamiast tego po prostu żyją obok siebie swoim codziennym życiem, a ich małżeństwo jest na skraju rozpadu. Do tego pracują w tej samej firmie. Kryzys w małżeństwie i praca w jednym pomieszczeniu – jak to może do siebie pasować? W każdy poniedziałek stacja Romance TV pokaże 4 odcinki, a sezon drugi będzie emitowany premierowo.

Merz kontra Merz: Sto lat (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:00

Anna i Erik są przeciętnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem i synem w wieku dojrzewania. Seks jest u nich wspomnieniem, a dzień kręci się wokół spraw organizacyjnych. W urodziny Anny dochodzi do eskalacji problemów. Po pierwsze z powodu mało oryginalnego prezentu od Eryka, a z drugiej strony z powodu obecności rodziców obojga, którzy za sobą nie przepadają. Anna i Erik spotykają się na terapii, gdzie stwierdzają, że w ich małżeństwie nie dzieje się dobrze. W tym samym czasie lekarze stwierdzają u Ludwiga demencję. Chwila nie jest dobra, bo Anna i Eryk pracują w firmie Ludwiga. Czy kryzys w małżeństwie i wspólne miejsce pracy to dobry duet?

Merz kontra Merz: Wszystko na nowo  –  wszystko inaczej (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:29

Druga terapia u pani Heller prowadzi do tymczasowego rozstania Anny i Eryka. Eryk na jakiś czas wyprowadza się do swoich rodziców. On ląduje w swoim dawnym dziecięcym pokoju, natomiast Anna cieszy się wolnością w domu bez męża. Tymczasem dochodzi do zbliżenia pomiędzy synem Anny i Eryka, Leonem, a jego dziewczyną Aminą. Na życzenie Ludwiga rodzina odwiedza dom opieki dla osób cierpiących na demencję. Jedno i drugie przyniesie niespodziewane skutki.

Merz kontra Merz: Zastąpić można każdego (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:58

Podczas gdy Ludwig, ojciec Anny, stawia w swoim przedsiębiorstwie przede wszystkim na zięcia, Anna próbuje pozbyć się męża, zarówno na niwie zawodowej, jak i w życiu osobistym. Z pomocą headhuntera szuka zastępstwa dla Eryka. Trafia na Belinay Lobenstein, młodą, zaangażowaną kobietę, która daje jej większą pewność siebie. Eryk uważa, że to zupełnie bez sensu, tym bardziej, że przygotowuje się właśnie do spotkania z ważnym klientem, podczas którego – jego zdaniem – obecność Anny jest zbędna. Gdy Anna upiera się, że jednak powinna tam być, dochodzi do skandalu.

Merz kontra Merz: Wieczór dla par (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 21:28

Chcąc odzyskać stałego klienta, którego zniechęcili Eryk i Anna, Ludwig proponuje wspólną kolację dla wszystkich zaangażowanych. Anna godzi się na spotkanie ze względu na dobro firmy, pomimo faktu, że spiera się z Erykiem nie tylko w sprawach dotyczących pracy, ale i z powodu Leona. Syn chce sobie zrobić tatuaż. Spotkanie ze stałym klientem przebiega zupełnie inaczej niż to zaplanował Ludwig.

Merz kontra Merz: Nieśmiertelni jak my (sezon 1)

Merz gegen Merz, Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 20:00

U Ludwiga zostaje ostatecznie zdiagnozowana demencja. Anna i Eryk mają do choroby ojca całkowicie odmienne podejście, jednak próbują wspólnie wyjaśnić synowi, z czym będzie się wiąże. Okazuje się, że Leona to specjalnie nie wzrusza. Anna szuka jednak pomocy i pocieszenia, które znajduje w końcu u Eryka. Czy ich małżeństwo uda się jeszcze uratować? Niestety wydarzenia w firmie nie wróżą raczej nic dobrego.

Dodaj komentarz