Film dokumentalny „Brave Blue World”, przez który widza przeprowadza kojący głos Liama Neesona, staje się coraz bardziej popularny, również w Polsce. Produkcja dostępna na platformie Netflix, przybliża odbiorcom najważniejsze kwestie, związane z obiegiem i oszczędzaniem wody. Już teraz ma szanse na dotarcie do milionowej publiczności na całym świecie. Partnerem przedsięwzięcia została firma Xylem.

„Brave Blue World”, którego polski tytuł to „Wspaniały błękitny świat: Jak rozwiązać kryzys wodny”, można oglądać na Netflixie już od 21 października 2020 r. Premiera na tak popularnym serwisie oznacza, że jest on dostępny dla publiczności liczącej 193 miliony abonentów na całym świecie. Obejrzeć można go aż w 29 wersjach językowych. Występujący w nim aktorzy to gratka dla amatorów kina, zobaczymy w nim m.in. Matta Damona i Jadena Smitha.

Nakręcony na pięciu kontynentach, Brave Blue World  pozwala spojrzeć  z nadzieją w wodną przyszłość naszego świata. Opowiada o tym, jak ludzkość wykorzystuje nowe technologie i innowacje na drodze lepszego zarządzania wodą. Dokumentaliści wyruszają w niesamowitą podróż, podczas której spotkali się z naukowcami, innowatorami i pionierami branży, podejmującymi globalne wyzwania związane z wodą i urządzeniami sanitarnymi, w tym z firmą Xylem.

– Wyzwań związanych z zarządzaniem wodą jest wiele, również w naszym kraju. Łączna objętość wody w Polsce zmagazynowanej w zbiornikach retencyjnych stanowi jedynie niespełna 6 proc. objętości średniego rocznego odpływu rzek. Oznacza to, że w razie kryzysu, niemal z pewnością, wody po prostu zabraknie. „Wspaniały błękitny świat: Jak rozwiązać kryzys wodny”  to projekt niezwykle ważny w budowaniu świadomości i edukacji całego społeczeństwa. Szczególnie dla organizacji takiej, jak Xylem, która nie ustaje w swoich wysiłkach w tym zakresie. Dlatego tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć ten projekt – mówi Rafal Bonter, Prezes Zarządu Xylem Water Solutions Polska.

Założyciel Brave Blue World Foundation

Paul O’Callaghan, stojący na czele projektu, podkreślił, że gdy zdecydował się na tę podróż dwa lata temu, jego ambicją było zwiększenie świadomości na temat globalnego kryzysu wodnego i odnalezienie tym samym jego potencjalnych rozwiązań. To właśnie dzięki wsparciu globalnej społeczności wodnej mógł dopiąć swego i wreszcie nadać wodzie taką wagę, na jaką zasługuje.

Znany na całym świecie aktor Liam Neeson podsumował produkcję postulatem, że każdy człowiek powinien film zobaczyć na własne oczy, tak samo każda szkoła i każdy uniwersytet. Jego zdaniem obraz podkreśla jedną bardzo ważną rzecz: woda ma charakter lokalny, otacza nas blisko – co tak wielu ludzi na ziemi uważa za rzecz oczywistą i mało istotną na co dzień.

„Wspaniały błękitny świat: Jak rozwiązać kryzys wodny” został wyprodukowany przez Fundację Brave Blue World, we współpracy z partnerami produkcyjnymi, m. in. firmą Xylem.

Dodaj komentarz