Grupa Kino Polska TV nabyła prawa do emisji serialu „Narcos”, który po raz pierwszy w historii tej produkcji zostanie zaprezentowany przez stacje telewizyjne na świecie. W Polsce „Narcos” będzie można oglądać w Stopklatce TV – kanale filmowo-serialowym, nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej. Premiera już 23 listopada.

– Polski rynek rozwija się w sposób komplementarny. Polacy oglądają filmy i seriale zarówno w internecie, jak i w telewizji. Dostęp do telewizji naziemnej ma aktualnie 99% Polaków, czyli około 37 milionów osób, podczas, gdy np. do Netflixa około 3 miliony. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup praw do serialu „Narcos” i zaprezentowanie go w Stopklatce TV. Dajemy przez to możliwość obejrzenia tej popularnej produkcji dużo szerszej publiczności – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Kino Polska TV SA.

„Narcos” to serial ukazujący świat handlu narkotykami oraz historię najbardziej niebezpiecznych przestępców, bezkompromisowych bossów narkotykowych, którzy nie przebierali w środkach, by znaleźć się na szczycie nielegalnego biznesu. Pierwsze dwa sezony rozgrywają się w Kolumbii i przedstawiają powstanie imperium kokainowego, budowanego przez Pabla Escobara – potężnego szefa kartelu z Medellin. Fabuła trzeciego sezonu koncentruje się wokół rosnącego w siłę kartelu z Cali, który stopniowo rozszerza swoją dominację na nielegalnym rynku. Z kolei sezon czwarty, „Narcos: Meksyk”, przenosi widzów do Meksyku, do czasów narodzin kartelu z Guadalajary i początków narkotykowej wojny, która na zawsze zmieniła świat handlu narkotykami, prowadząc do wielu brutalnych wydarzeń.

„Narcos” został wyprodukowany przez Gaumont Television dla platformy Netflix

Zdobył dwie nominacje do Złotych Globów i trzy nominacje do nagrody Emmy. W Polsce będzie można go oglądać od 23 listopada w Stopklatce TV, w każdą sobotę o 22:00 po dwa premierowe odcinki. Stacja zaprezentuje 3 sezony „Narcos”, a także 4. sezon – „Narcos: Meksyk”.

Premiera serialu w Stopklatce TV wsparta będzie ogólnopolską kampanią reklamową, która obejmie kino, radio, internet i tv guide’y.

Dodaj komentarz