Osoby spędzające czas aktywnie, w wysokich temperaturach, którym towarzyszy niska wilgotność, są szczególnie narażone na odwodnienie. Dotyczy ono nie tylko wnętrza naszego organizmu, ale także włosów, skóry i paznokci, które w upale nigdy nie mają wakacji. Przed jesiennym powrotem do pracy warto zadbać o ich prawidłowe nawilżenie i odżywienie.

Odwodnienie organizmu sygnalizowane jest nie tylko silnym uczuciem pragnienia, ale często także bólami brzucha i głowy. Powoduje też wyraźne problemy z koncentracją. To tylko początkowe objawy picia zbyt małej ilości płynów – odwodnienie na poziomie 15% może być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia. Jesienią w gorszej kondycji mogą być też nasze włosy, skóra i paznokcie, narażone przez wiele letnich tygodni na wysokie temperatury, promienie słoneczne, a czasem też słoną wodę.

Jak sobie pomóc?

Obok dostarczania sobie wody, soków warzywnych i owocowych oraz mleka i napojów mlecznych, warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które bazują na aloesie. Roślina ta znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości kojących, ale też nawadniających. Aloes w ponad 90% składa się z wody, co sprawia, że znakomicie uzupełnia dietę w płyny, ułatwiając optymalne nawodnienie organizmu.

Wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się właściwościami aloesu codziennie, stanowi skoncentrowany napój AloeMax Herbalife Nutrition. Jest on wytwarzany ze starannie wyselekcjonowanych, ręcznie zbieranych liści aloesu. Zawiera 97% tłoczonego na zimno soku z tej rośliny (bez dodatku barwników, substancji słodzących ani aromatów). W ofercie firmy można znaleźć także napój aloesowo-ziołowy o orzeźwiającym smaku, który zapewnia mu między innymi dodatek cytrusów oraz napój aloesowo-ziołowy o smaku mango. Wszystko po to, by urozmaicić asortyment produktów, które pomagają w nawodnieniu, niezależnie od tego, czy chcemy po prostu dbać o swój organizm, czy też wesprzeć się trakcie trwania diety.

Regeneracja po upałach

Kojący aloes wydaje się naturalnym wyborem, gdy nasze włosy, skóra i paznokcie są zmęczone po urlopie. To niestety prawda – czasem, gdy my odpoczywamy, ciało jest narażone na wpływ czynników zewnętrznych, a przez to wymaga później delikatnych zabiegów pielęgnacyjnych, których głównym celem jest nawilżenie.

Kolekcja kosmetyków Herbal Aloe to: szampon wzmacniający, odżywka wzmacniająca, mydło do rąk i kąpieli, żel do rąk i ciała, balsam do rąk i ciała oraz żel kojący. Wymienione produkty można zabrać ze sobą na wakacje, a potem kontynuować dbałość o skórę i włosy w domu.

Składniki kosmetyków aloesowych do włosów wzmacniają je i regenerują, nadając im miękkość i aksamitny wygląd. Kompozycja aloesu, oliwy z oliwek oraz witamin A, C i E zawarta w mydle Herbal Aloe odżywia skórę. Żel do rąk i kąpieli ma w swoim składzie potrójnie zmiękczające składniki nawilżające, które pomagają uwolnić skórę od uczucia wysuszenia. Żel kojący sprawdzi się po opalaniu – ma w swoim składzie nie tylko aloes, ale też masło Shea. Co ważne, produkty z serii nie zawierają siarczanów ani parabenów.

Odwodnienie organizmu może być na tyle niebezpieczne, że przede wszystkim powinno się mu zapobiegać, a nie reagować, gdy już nastąpi. Dlatego dobrze mieć pod ręką schłodzony koncentrat AloeMax rozrobiony z wodą i zadbać o to, by aloesowe kosmetyki zawsze były w naszej kosmetyczce. Wszystko po to, by jesień powitać w jak najlepszej kondycji!

Dodaj komentarz