Drewno to surowiec, który od setek, a nawet i tysięcy lat jest powszechnie wykorzystywany w człowieka, między innymi w budownictwie. Zanim jednak przejdzie ono drogę od drzewa to specjalnie przystosowanego drewna musi ono przejść przez odpowiednią obróbkę. Jak więc wygląda dokładnie obróbka drewna tartacznego i gdzie znaleźć jej wykonawców?

Gdzie znaleźć firmy, które oferują obróbkę drewna tartacznego?

Oczywiście usługa jaką jest obróbka drewna tartacznego dostępna będzie w tartakach. Tego typu firmy zajmują się profesjonalnie obróbką drewna, a nierzadko również jego wycinką. Tartaków, w których oferowana jest obróbka drewna na zamówienie warto poszukać z pomocą internetu, gdyż jest to po prostu najszybszy sposób.

W sieci można natrafić na przykład na Tartak Aneta Wyszyńska, który swoje usługi realizuje na terenie województwa mazowieckiego. W ramach działalności tego tartaku można liczyć na wykonywanie na zamówienie obrobionych desek, czy też innego obrobionego drewna, które może mieć przeróżną formę.

Jak wygląda obróbka drewna tartacznego?

Najpierw warto dowiedzieć się, co może być produktem takiej obróbki. Mowa tu na przykład o drewnie budowlanym, które może mieć formę więźby dachowej, bali, desek, łat, kontrałat, stempli budowlanych, czy też kantówek. Bardzo ważny surowiec wytwarzany w branży drzewnej to także tak zwana tarcica. Dzielimy ją na tarcicę liściastą oraz iglastą w zależności od tego, z jakiego drzewa ją wykonano.

Obróbka drewna jest dość prosta. Wpierw pocięte wcześniej drzewa trafiają do tartaku. Są one tam wstępnie przygotowywane do dalszej obróbki. Następnie drewno jest obrabiane przez szereg noży, pił, i nie tylko dzięki czemu nadaje się mu odpowiedniego kształtu, a także faktury, dzięki czemu może być ono zastosowane na przykład jako drewno budowlane. Dokładny przebieg obróbki jest zależny tak naprawdę od tego, co ma być jej produktem. Tych jest naprawdę dużo, jak już zostało to wcześniej pokazane, więc obróbka może przebiegać na całą masę sposobów.

Dodaj komentarz