Wybierając się na wakacje oprócz kremu do opalania i kapelusza warto zabrać również polisę ubezpieczeniową. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne CUK Ubezpieczenia przygotował Ubezpieczeniowy poradnik turystyczny, w którym ekspert wyjaśnia, dlaczego warto wykupić polisę i w jakich sytuacjach może okazać się ona przydatna.

OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym pokryje koszty związane ze szkodą wyrządzoną przez osobę ubezpieczoną lub jej dzieci. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym uwzględnia również szkody wyrządzone przez zwierzęta. Ochrona zadziała w sytuacji, gdy w czasie przejażdżki potrącimy kogoś rowerem lub zniszczymy pożyczony aparat. Co bardzo ważne, przedmiotem ubezpieczenia jest również mienie w miejscu zakwaterowania i wypożyczony sprzęt sportowy.

NNW ochrona w razie wypadku

Ubezpieczenie NNW to rodzaj ubezpieczenia osobowego, którego przedmiotem ochrony jest życie i zdrowie. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony poważnie ucierpi, czyli dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. TU zapewni również środki na leczenie i rehabilitację. Część ubezpieczycieli przewiduje możliwość rozszerzenia polisy o ochronę w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Jeśli planujemy taką aktywność, przy zawieraniu polisy warto zapytać, czy jest taka możliwość.

Koszty leczenia i assistance

Assistance to kompleksowa pomoc w kryzysowych sytuacjach. W przypadku problemów zdrowotnych osoba objęta ubezpieczeniem otrzyma informacje o dostępnych rozwiązaniach medycznych w okolicy. W przypadku konieczności dłuższego leczenia, TU zagwarantuje zakwaterowanie na dany czas, zwrot kosztów przyjazdu bliskiej osoby i opiekę nad dziećmi, jeśli będzie taka konieczność. Ubezpieczyciel pokryje również koszty związane z transportem do Polski, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ramach assistance ubezpieczonemu przysługuje również pomoc prawna i wsparcie tłumacza.

Ratownictwo

Osoby, które spędzić wakacje  na górskich szlakach lub na jeziorze w ramach ubezpieczenia mogą liczyć na pokrycie kosztów lub organizację ratownictwa. Pomoc śmigłowca czy łodzi ratunkowej jest bardzo kosztowna, jednak mając ubezpieczenie nie musimy martwić się dodatkowymi, wysokimi opłatami.

Wykupienie ubezpieczenia na czas wyjazdu nie jest znacznym obciążeniem budżetu, nie warto więc ryzykować. Kompleksowa ochrona na wakacjach to gwarancja spokojnego wypoczynku. 

Dodaj komentarz