Jeśli uwielbiamy jazdę wyczynową po bezdrożach to warto zainwestować w markowe, dobrej jakości opony motocyklowe przeznaczone do szybkiego pokonywania błotnistego podłoża. Powinny być przede wszystkim trwałe i oferować dużą przyczepność. Na co więc zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jakie opony na błoto dla ciężkich motocykli enduro?

Turystyczne wersje motocykli enduro nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. To tanie maszyny, które spełniają oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i osób, które uwielbiają rekreacyjną jazdę po bezdrożach. Wybierając opony enduro https://advacademy.pl/opony-motocyklowe/ warto kierować się szerszym i niskim bieżnikiem. Takie ogumienie idealnie sprawdzi się na błotnisty i grząski teren, świeżo po opadach deszczu.

Producenci opon oferują szeroką gamę produktów przeznaczonych nie tylko na konkretny rodzaj terenu, ale również na określone warunki pogodowe. Ogumienie specjalnie zaprojektowane na błoto to zwykle dość duży wydatek, ponieważ są to rozwiązania przeznaczone w dużej mierze dla profesjonalistów. Jeśli nie posiadamy zasobnego portfela to warto rozejrzeć się za oponami uniwersalnymi z jak największym indeksem przyczepności na błotnistym terenie. Nie dość, że nie zapłacimy dużo to nie jeżdżąc wyczynowo dużymi prędkościami, nie odczujemy istotnej różnicy.

Dla kogo dobre opony na błoto?

Zanim zdecydujemy się na zakup wysokiej jakości opon przeznaczonych do jazdy na błotnistym terenie warto na początek zastanowić się dla kogo są one przeznaczone. Jeśli kupujemy je dla siebie to doskonale wiemy jaki posiadamy zasób umiejętności i jakie są nasze konkretne potrzeby. Istnieje istotna różnica między profesjonalnymi motocyklistami, którzy biorą udział w zawodach sportowych, a osobą, która rekreacyjnie lubi pokonywać trudny teren.

Warto zauważyć, że osoby, które uczestniczą w wyczynowych jazdach na torach często korzystają z co najmniej kilku zestawów opon. Zmieniają je w zależności od aktualnie panujących warunków pogodowych. W takim przypadku taka inwestycja ma uzasadniony sens. Dobrze dobrane opony na błoto zapewniają maksymalną przyczepność na miękkim gruncie, zwłaszcza w trakcie intensywnych opadów deszczu. Warto więc zakupić je z myślą o udziale w turnieju, gdzie kluczowe znaczenie ma właściwy wybór ogumienia.

Hobbiści i osoby, które jeżdżą wyłącznie rekreacyjnie powinni zastanowić się czy nie lepszym wyborem dla nich będą opony uniwersalne. Warto mieć świadomość tego, że zakładanie opon specjalnie zaprojektowanych na błoto spowoduje ich szybsze zużycie jeśli nie będą odpowiadać konkretnym warunkom.

Dodaj komentarz