Niestety w życiu bywa tak, że przypadki chodzą po ludziach. Jedną z sytuacji, która może nas w pewnym momencie spotkać jest zalanie mieszkania. W takim przypadku najważniejsze dla ratowania dobytku jest podjęcie błyskawicznego działania. Jak wygląda proces ususzania budynku po zalaniu? Podpowiadamy.

Osuszanie budynku po zalaniu – dlaczego jest ważne?

Nagłe zalanie może się przydarzyć dosłownie każdemu. Odpowiadać za nie może wadliwy układ hydrauliczny, przeciekający dach, a nawet powódź. Co wtedy robić? Najważniejsze jest jak najszybsze podjęcie działania. Zamknięte pomieszczenia bardzo źle znoszą wilgoć. Odpowiada ona za powstawanie zgnilizny i grzyba. By zapobiec kosztownym finansowo szkodom, należy działać sprawnie.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług firmy oferującej osuszanie budynków po zalaniu w Krakowie. Osuszanie jest bardzo skomplikowanym procesem, który do prawidłowego przeprowadzenia wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Warto wiedzieć, że osuszanie to nie tylko zwykłe odprowadzenie wody. To także zadbanie o pozbycie się wilgoci ze ścian. Jak dokładnie przebiega ten proces?

Osuszanie budynku po zalaniu – jak przebiega?

Najważniejszym krokiem, który rozpoczyna każdą tego typu operację jest odprowadzenie zalegającej wody. Po wykonaniu tej czynności można przejść do etapu drugiego, jakim jest usuwanie zalegającej w budynku wilgoci. Gromadzi się ona głównie w ścianach, a jej szybkie usunięcie jest kluczowe, jeżeli nie chcemy narazić się na duże straty finansowe.

Takie osuszanie może odbyć się za pomocą dwóch metod. Pierwsza to tzw. wietrzenie absorpcyjne. Polega ono na odprowadzaniu wilgotnego powietrza z pomieszczenia, doprowadzaniu go do stanu neutralnego, ociepleniu, a następnie ponownym wprowadzeniu. Proces ten jest powtarzany aż do pełnego wysuszenia. Innym sposobem jest wietrzenie kondensacyjne, które od wyżej opisanej metody różni się wprowadzaniem do pomieszczenia oziębionego powietrza. Wysokiej jakości usługi osuszania oferuje firma Lakus Sp. z o.o.

Dodaj komentarz