Stolica Wielkopolski liczy ponad pół miliona mieszkańców. To czyni ją piątym pod tym względem miastem w Polsce. Świetna oferta edukacyjna, stabilne warunki zatrudnienia oraz szerokie pasmo ścieżek rozwoju sprawia, że do Poznania przyjeżdża na stałe coraz więcej osób. Jak wygląda lokalny rynek nieruchomości?

Idealne miejsce na inwestycje

Poznańska aglomeracja tworzy przyjazne warunki do codziennego życia i pracy. Jako ważny ośrodek przemysłowy i handlowy od lat przyciąga biznesmenów, którzy osiedlają się tu na dłużej. Z tego względu każdego roku wzrasta popyt na mieszkania, które kupowane są w celach inwestycyjnych. Okoliczni mieszkańcy już dawno przekonali się, że mieszkania do wynajęcia w Poznaniu są znakomitym źródłem dochodu. Czynnikiem sprzyjającym tej inwestycji jest rosnąca ilość realizacji deweloperskich, a także mnogość ofert z rynku wtórnego.

Szeroki wybór nieruchomości

Atrakcyjne oferty pracy sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na mieszkania różnego typu. Miasto pod tym względem jest doskonale zorganizowane. Rynek wtórny oferuje mieszkania do wynajęcia w Poznaniu, zarówno w centrum, jak i w dzielnicach oddalonych od śródmieścia o kilka kilometrów.

Poznań – atrakcyjne miejsce do zamieszkania

Deweloperzy każdego roku realizują dziesiątki nowych inwestycji, przekazując na sprzedaż lokale mieszkalne o szerokim przekroju metrażowym. Zarówno w popularnych dzielnicach, jak i na przedmieściach powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej. Na popularności nie tracą także klasyczne obiekty z wielkiej płyty, które mają teraz nowoczesną bryłę i zagospodarowane wokół tereny zielone.

Edukacja

Poznań jest również popularnym ośrodkiem akademickim. Każdego roku dziesiątki tysięcy studentów rozpoczyna naukę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza czy Politechnice Poznańskiej oraz w ponad 20 pozostałych uczelniach wyższych. Każdy z szerokiego grona przyszłych absolwentów poszukuje budżetowego mieszkania do wynajęcia w Poznaniu. Oferta mieszkaniowa dla żaków daje im wiele możliwości wyboru. Największym powodzeniem cieszą się nieruchomości kilkupokojowe. Studenci dzielą wówczas koszty wspólnego życia. Nie brakuje też ofert funkcjonalnych kawalerek, idealnych dla studenckiej pary.

Turystyka

Liczne obiekty zabytkowe sprawiają, że do Poznania przybywa coraz więcej turystów z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi Zamek Królewski i Stare Miasto, wokół którego zgromadzono dziesiątki pubów, restauracji i obiektów gwarantujących ciekawą rozrywkę. Tereny rekreacyjne Jeziora Maltańskiego zapewniają maksimum sportowych doznań. Znajduje się tam całoroczny stok narciarski, pole do minigolfa, park wodny oraz kolejka górska.

Poznańska strefa biznesowa przyciąga przedsiębiorców z kraju i ze świata, gotowych na kolejne inwestycje w regionie. Przedsiębiorcy stanowią największą grupę wśród osób odwiedzających miasto. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania do wynajęcia w Poznaniu, a w szczególności wynajem krótkoterminowy.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.

Dodaj komentarz