Szukając usług prawnych znaczna większość osób myśli raczej o skorzystaniu z pomocy adwokata. Nie można jednak zapomnieć o tym, że istnieje również inny zawód opierający się właśnie na usługach prawnych. Mowa tu oczywiście o zawodzie radcy prawnego. W jakich sytuacjach warto się do niego zwrócić i jakie uprawnienia posiada radca prawny?

Gdzie znaleźć radcę prawnego?

Sytuacja jest o tyle prosta, że osoba pracująca jako radca prawny w Tarnowskich Górach niekoniecznie musi posiadać własną kancelarię i często jest zatrudniony i pozostaje w stosunku pracy w innych firmach. Wynika to ze specyfiki tego zawodu, który pozwala na pozostanie w stosunku pracy w przeciwieństwie do zawodu adwokata.

Jednym z miejsc, w których znajdziemy radcę prawnego może być na przykład kancelaria adwokacka w Tarnowskich Górach. Dobre kancelarie często zatrudniają bowiem również radców prawnych po to, by oferować możliwie jak najbardziej kompleksowe usługi. Radcy prawni potrafią być bowiem specjalistami w wielu dziedzinach pomijanych przez prawników i świetnie dopełniają ofertę kancelarii adwokackiej.

W jakich sprawach warto zwrócić się do radcy prawnego?

Osoba wykonująca zawód radcy prawnego zajmuje się udzielaniem porad oraz konsultacji prawnych, czy też reprezentowaniem klienta w sprawach innych niż sprawy karne jako pełnomocnik lub obrońca. Może on bronić klientach również w sprawach karnych, lecz aby było to możliwe radca prawny nie może pozostawać w stosunku pracy. Dlatego właśnie radca prawny to zawód, który należy odróżnić od adwokata i świetnie sprawdza się on na przykład jako prawnik zatrudniony w firmie, który zajmuje się sprawami tylko i wyłącznie tego przedsiębiorstwa oraz nie posiada własnej kancelarii.

Dobrym przykładem sprawy, z którą można się udać do radcy prawnego może być na przykład problem z windykacją należności od dłużnika. Pomoc radcy prawnego może wtedy być naprawdę nieoceniona i sprawić, że zakończenie sprawy bez pomocy sądów będzie możliwe lub znacząco ułatwi właśnie pozytywny przebieg sprawy sądowej o windykację należności.

Dodaj komentarz