Każda instalacja LPG, aby odpowiednio działać musi składać się z naprawdę wielu elementów, które dbają o takie kwestie jak odpowiednia temperatura i ciśnienie gazu, czy też wtryskiwanie jego właściwej ilości. Jeden z elementów, bez którego żadna instalacja gazowa nie mogłaby istnieć to reduktor. Jak on działa i jakie jest jego zastosowanie w instalacji gazowej?

Gdzie znajdziemy dobry reduktor?

Wybierając odpowiedni reduktor do naszej instalacji gazowej możemy mieć naprawdę trudne dylematy. Jednym z tych, które są godne polecenia jest z pewnością reduktor Shark 1500. Jest to komponent, który pasuje w instalacjach gazowych montowanych w jednostkach napędowych o mocy wynoszącej maksymalnie 200 koni mechanicznych.

Reduktor Shark 1500 może nam zaoferować producent instalacji LPG, taki jak Alex LPG, który zajmuje się jego tworzeniem i oprócz tego w swojej bogatej ofercie posiada wszystkie inne komponenty potrzebne do montażu instalacji gazowej takie jak sterownik, wtryskiwacze, butle, czy też filtr gazu.

Jak działa reduktor i jakie jest jego zastosowanie?

Reduktor to jeden z najważniejszych komponentów w całej instalacji gazowej. Jego zadaniem jest redukcja ciśnienia gazu, tak by to znajdowało się na właściwym poziomie, który umożliwia jego bezproblemowe spalanie. Dzięki dobremu reduktorowi silnik może pracować na gazie nawet w bardzo trudnych warunkach klimatycznych, gdyż trzeba pamiętać o tym, że ciśnienie paliwa w zbiorniku zmienia się pod wpływem temperatury zewnętrznej. Między innymi przez to zbiorniki posiadają zawór bezpieczeństwa, który blokuje napełnianie po osiągnięciu danego poziomu, tak by w zbiorniku zawsze było wolne miejsce.

Reduktor Shark 1500 na tle konkurencyjnych wyróznia się między innymi swoją konstrukcją. Posiada on bowiem zawór o średnicy wynoszącej 8 milimetrów, dzięki czemu przepływ gazu w żadnym stopniu nie jest zaburzony, co znacząco zwiększa efektywność wykorzystania paliwa i sprawia, że na jednym baku możemy przejechać większą ilość kilometrów. Oprócz tego może on być montowany w dwóch płaszczyznach, co znacząco ułatwia odpowiedni montaż.

Dodaj komentarz