Szyba boczna Fiat Ducato to konstrukcja, która niestety nie jest bezawaryjna. Jej uszkodzenia zdarzają się jednak bardzo rzadko i są to sytuacje, których można uniknąć, stosując się do kilku podstawowych zasad.

Szyba boczna Fiat Ducato – kiedy pęka?

Szyba boczna Fiat Ducato może ulec uszkodzeniu wtedy, gdy z dużą siłą auto wjedzie w inny pojazd lub uderzy w przedmiot stojący przed maską. Wtedy drgania całego pojazdu mogą spowodować pęknięcie szyby nie tylko z przodu, ale również z boku.

Szyba samochodowa zielona może zostać uszkodzona również na skutek działania pewnego przedmiotu. Często jest to żwir lub kamień, który z dużą siłą jest odprowadzany z samochodu, który mija auto. Może wtedy uszkodzić lub nawet wybić szybę.

Szyba boczna jest w stanie pęknąć również wtedy, gdy jej właściciel nie stosuje się do zaleceń producenta. Będą to sytuacje, związane między innymi z przyczepianiem na szybę wielu zdób, które mogą o nią uderzać.

Szyba boczna Fiat Ducato – jak o nią dbać?

O szybę można zadbać między innymi ograniczając swoją prędkość, szczególnie na drodze, która pokryta jest żwirem lub innymi drobnymi kamieniami. Dzięki temu można zapewnić sobie oraz osobie nadjeżdżającej bezpieczeństwo.

Dodatkowo warto również wziąć pod uwagę również zamontowanie kamer 360 dookoła swojego pojazdu. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że cofając, nie uderzy się o przedmiot, który mógłby uszkodzić całą powierzchnię szkła.

Oczywiście warto także pamiętać o profilaktyce. Nie należy zostawiać cennych rzeczy wewnątrz auta, szczególnie wtedy, gdy zostawia się je na niestrzeżonym parkingu. Wtedy może to skusić złodzieja, który nie zawaha się wybić szkła.

Do uszkodzenia bocznej szyby auta najczęściej dochodzi na skutek uderzenia w nią kamienia oraz drobnego żwiru. Dodatkowo może to być również związane z kolizję lub rabunkiem ze strony osób trzecich. Warto przede wszystkim stawiać na profilaktykę w tym zakresie.

Dodaj komentarz