KAMED Centrum Medycyny Rodzinnej we współpracy z Medycznymi Laboratoriami Diagnostycznymi INVICTA uruchomiły mobilny punkt pobrań COVID-19. Przy ulicy Obornickiej 227 w Poznaniu, każdy może na własną rękę wykonać specjalistyczne badanie molekularne metodą rtPCR. Koszt testu to 399 zł.

Poddanie się badaniu zaleca się m.in. osobom, które chcą sprawdzić stan swojego zdrowia np. po kontakcie z osobą zakażoną, zaobserwowały u siebie niepokojące objawy – gorączka, utrata smaku i  węchu, planują podróż wakacyjną lub służbową, lub muszą odwiedzić bliskich z grupy ryzyka.

Rejestracja i przebieg badania

Mobilny punkt pobrań KAMED otwarty jest w Poznaniu przy ul. Obornickiej 227 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-10.00 oraz w weekendy od 10.00 do 12.00. Badanie polega na pobraniu materiału z gardła i z nosa przy użyciu specjalnego zestawu pobraniowego. Jest to proces, który trwa zaledwie 5 minut. Ze względów bezpieczeństwa pacjenci przyjmowani są tylko po wcześniejszej rejestracji na konkretną godzinę na stronie testujemy.org. Na miejsce można przyjechać samochodem lub przyjść pieszo. Wynik dostępny jest po 24-36h. Na życzenie wystawiane jest również zaświadczenie o ujemnym wyniku w języku angielskim.

– Na współpracę z INVICTA zdecydowaliśmy się z kliku kluczowych powodów. Pierwszym jest wysoka przepustowość laboratorium – nawet do 4000 testów na dobę – oraz ponad 15 letnie doświadczenie w badaniach genetycznych. Jestem przekonany, że ta kombinacja daje solidne podstawy by móc oferować na naszym lokalnym rynku ofertę testów konkurencyjną zarówno jakościowo jak i cenowo. Dodatkowo w naszym punkcie drive – thru pacjenci umawiają się na konkretną godzinę, a zatem nie czekają w zamkniętych pomieszczeniach w kolejkach, narażając siebie na ewentualną transmisję wirusa – tłumaczy Błażej Klauza z KAMED.

Konkurencyjna oferta

Koszt badań molekularnych na koronawirusa realizowanych metodą rtPCR w ogólnokrajowych laboratoriach działających komercyjnie wynosi od 439 do 495 zł. W punkcie pobrań KAMED i INVICTA w Poznaniu, można je wykonać już za 399 zł.

– Dzięki wysokiej przepustowości naszego laboratorium oraz wieloletniemu doświadczeniu zespołu ekspertów i naukowców, liczącego ponad 70 osób, jesteśmy w stanie zaproponować naszym partnerom biznesowym ofertę konkurencyjną zarówno jakościowo jak i cenowo. Badania molekularne w naszym laboratorium realizowane z dbałością o najwyższe światowe standardy i są zgodne rekomendacją WHO. Wydanie wyniku zajmuje maksymalnie 36h, a bardzo często jest to wcześniej. – dodaje Adrian Konstantynowicz, Dyrektor ds. Marketingu INVICTA.

Dodaj komentarz