Wybór odpowiedniego wózka widłowego jest niezwykle ważny dla prawidłowego działania wielu magazynów. Pozwala on bowiem na przenoszenie ciężkich palet z towarem. Ważne jest jednak by wózek widłowy spełniał wszelkie potrzeby miejsca w którym się znajduje. Na jakie parametry powinniśmy więc zwracać uwagę przy wyborze wózka widłowego?

Gdzie szukać wózków widłowych?

Aby wybrać dobrze wózek widłowy najpierw trzeba go znaleźć. Toyota wózki widłowe we Wrocławiu są dobrym wyborem, gdy szukamy wózków widłowych do naszej firmy. Pojazdy tej marki są dostępne w wielu modelach i dzięki temu można je dopasować jak najbardziej do naszych potrzeb.

Gdy potrzebne nam są pojazdy widłowe takie jak podnośnik widłowy we Wrocławiu to warto z kolei udać się do internetu i tam rozpocząć swoje poszukiwania. Obecnie w sieci mamy cały ogrom możliwości i wykorzystują to również firmy, które coraz bardziej intensywnie się w nim reklamują.

Jakie są rodzaje wózków widłowych?

Najbardziej podstawowy wózek widłowy to wózek ręczny. Posiada on widły, lecz do obsługi wymaga nieco siły, a także nie może on podnieść ładunków powyżej poziomu 30 centymetrów. Przez to takie wózki stosuje się do przenoszenia niewielkich ładunków na krótkim dystansie.

Oprócz tego znajdziemy wózki widłowe napędzane za pomocą silników. Bardziej tradycyjne są wózki widłowe spalinowe. One jednak nadają się głównie do stosowania na świeżym powietrzu, gdyż w innym wypadku wymagają specjalnych systemów ograniczających emisję spalin oraz odpowiednio wentylowanej hali, gdyż w innym przypadku istniałoby duże ryzyko zatrucia pracowników spalinami.

Ostatni typ to wózek widłowy elektryczny. Jest on najchętniej wykorzystywany w zamkniętych magazynach, gdyż nie generuje żadnych spalin, a co za tym idzie jest kompletnie bezpieczny nawet w przestrzeniach, które nie są intensywnie wentylowane. Na rynku znajdziemy również inne rodzaje korzystające z alternatywnych źródeł energii takich jak ogniwa paliwowe, czy biopaliwa, lecz są one raczej małym ułamkiem wszystkich wózków widłowych.

 

Dodaj komentarz