Jednym z szesnastu finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów został pracownik Kolei Dolnośląskich Bartosz Dziwak, wrocławianin i autor bloga turystycznego Bartekwpodrozy.pl. Teraz w ramach konkursowej rywalizacji zabierze czytelników w podróż po wyjątkowych miejscach Dolnego Śląska.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski oraz inspiracje do wykorzystania bonu turystycznego. Województwo Dolnośląskie będzie reprezentował Bartosz Dziwak. Prowadzony przez niego blog Bartekwpodrozy.pl to jeden z najszybciej rozwijających się blogów podróżniczych w Polsce. Teraz – w ramach Mistrzostw – zaprosi on czytelników w podróż po najpiękniejszych zakątkach Dolnego Śląska.

– Podróżuję niezależnie, organizując samodzielnie transport, zakwaterowanie, określając plan zwiedzania i… będąc absolutnym panem swojego czasu, korzystając na przykład z kolei. Teraz chcę zaprosić czytelników na Dolny Śląsk – powiedział Bartosz Dziwak, który blogowanie łączy z pracą w Kolejach Dolnośląskich. – Zakwalifikowanie się do finałowej szesnastki to dla mnie sukces. Jestem dumny, że mam szansę reprezentować nasz region – dodał wrocławianin.

Bartosz Dziwak na swoim blogu dzieli się radami dotyczącymi samodzielnego podróżowania. Przedstawia odpowiedzi na pytania stawiane przez osoby szukające pomysłu na podróż. Udostępnia również czytelnikom praktyczne poradniki jak podróżować tanio i komfortowo. A wie co mówi – ostatnich latach odwiedził siedemnaście państw w Azji i Europie oraz wiele zakątków Polski. Jak podkreśla wszystkie podróże planował samodzielnie od A do Z.

– Chcę zachęcić do odwiedzenia mojego rodzinnego Dolnego Śląska, jednego z najbogatszych w atrakcje turystyczne województw w Polsce – zapewnia Dziwak. – Udział w konkursie to dla mnie duża rzecz ale przede wszystkim chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do spopularyzowania mniej znanych wśród turystów spoza Dolnego Śląska kierunków. Dlatego przez kilka ostatnich dni przygotowywałem materiał z wybranych przeze mnie tajemniczych Gór Sowich – kończy.

Zwycięzców Mistrzostw poznamy w grudniu. O tym kto wygra zdecydują trzy czynniki: zasięgi wygenerowane przez blogerów, opinia kapituły konkursowej oraz wyniki głosowania internautów za pośrednictwem strony mistrzostwablogerow.polska.travel.

Na co dzień: KD

Bartosz Dziwak jest związany z Kolejami Dolnośląskimi od ponad 5 lat. Obecnie jest naczelnikiem Ośrodka Szkolenia, odpowiadającego m. in. za przygotowanie do służby maszynistów i stałą weryfikację i podnoszenie ich umiejętności.

– Wszyscy znamy pasję Bartka. Często swoimi pomysłami na kolejne wyjazdy bardzo nas zaskakuje. Tak było np. w przypadku Iranu. Nie chodzi o sam kierunek podróży ale sposób organizacji, jej sprawność, jej tempo i w formule praktycznie na każdą kieszeńTym bardziej cieszymy się, że przez najbliższe tygodnie stanie się on turystycznym ambasadorem Dolnego Śląska – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Zachęcam wszystkich kochających podróże do śledzenia jego relacji i wsparcia go w głosowaniu – dodaje.

O Mistrzostwach

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to zainicjowana przez Polską Organizację Turystyczną akcja promująca turystykę krajową. Łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 63 blogerów, spośród których kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski oraz inspiracje do wykorzystania bonu turystycznego. Zwycięzca konkursu oprócz nagrody pieniężnej otrzyma również możliwość dalszej współpracy z Polską Organizacją Turystyczną przy innych projektach.


Dodaj komentarz