Tak zwane szamba wciąż są dosyć popularne w wielu miejscach w Polsce, w których nie jest możliwe zastosowanie innego rodzaju odpływu nieczystości czy to przez brak kanalizacji, czy też przez to jak ułożony został lokalny plan zagospodarowania przestrzennego. Jak więc uzyskać pozwolenie jako firma by móc takie ścieki legalnie wywozić?

Jak wygląda uzyskanie pozwolenia na wywóz ścieków i co trzeba zrobić w tym celu?

Aby uzyskać pozwolenie na wywóz ścieków w Gdańsku czy też w jakimkolwiek mieście, powiecie lub gminie firma musi być tak naprawdę już gotowa do prowadzenia takich usług. Musi w takim razie posiadać odpowiednie pojazdy w postaci tak zwanych szambiarek oraz kadrę pracowniczą by zagwarantować, że ścieki będą wywożone bez zagrożenia dla środowiska czy też życia i zdrowia ludzi.

Oprócz tego każda firma chcąca oferować wywóz nieczystości płynnych w Pomorskim musi być sprawdzonym płatnikiem podatkowym oraz składek ZUS i nie może posiadać jakichkolwiek zaległości w tej kwestii. Dodatkowo powinna ona mieć już wybraną stację zlewną, która będzie zajmowała się odbiorem i dalszą utylizacją nieczystości.

Dlaczego firmy chcące oferować wywóz ścieków muszą posiadać zezwolenie?

Wbrew pozorom wywóz ścieków jest dosyć niebezpiecznym zadaniem. W zbiorniku bezodpływowym gromadzą się bowiem gazy będące produktami procesów beztlenowych. Mowa tu o takich substancjach jak na przykład metan czy też siarkowodór. Te związki są naprawdę niebezpieczne dla zdrowia oraz życia ludzi, którzy znaleźli by się w zbiorniku lub za blisko zbiornika.

Z racji na niebezpieczeństwo wynikające z obcowania z szambem firmy po prostu muszą posiadać stosowne zezwolenia. W ten sposób państwo ma pewność, że wszelakie ścieki są odprowadzane w sposób bezpieczny dla środowiska oraz zdrowia swoich obywateli, a te dwie rzeczy są jak wiadomo niezwykle istotne. Dlatego każda osoba powinna sprawdzać czy firma, której powierza wywóz ścieków posiada stosowne zezwolenia na oferowanie i prowadzenie takich usług.

Dodaj komentarz