Ostatnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że większość z nas pozostawała w domach. Czas zaoszczędzony na dojazdach do pracy czy szkoły oraz mniejsza liczba codziennych obowiązków sprawiły, że wielu z nas odkryło w sobie sportowego ducha. Kwarantanna się jednak skończyła, a my powróciliśmy do wcześniejszego pędu. Jak utrzymać dobrą formę i samopoczucie, kiedy często brakuje czasu? Marta Gorąca, trenerka personalna, zdradza swoje sekrety.

Jedyną drogą w walce o wymarzoną sylwetkę jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna. Mniejsza ilość czasu w ciągu dnia przyczynia się do spadku motywacji do ćwiczeń. Można temu jeszcze zaradzić! Zdradzę Wam 5 prostych zasad, dzięki którym utrzymanie formy wypracowanej podczas kwarantanny stanie się możliwe. Oczywiście, będzie to wymagało samodyscypliny i odrobiny wysiłku, ale obiecuję, że warto,

mówi Marta Gorąca, trenerka personalna

Marta Gorąca, trenerka personalna

Nie zmarnuj wypracowanego potencjału

Co daje nam aktywność fizyczna? To nie tylko wysportowana sylwetka ale również dobre samopoczucie na co dzień, motywacja do działania, usprawnienie pracy mózgu czy skuteczna regeneracja. Czynniki te składają się na dobrostan naszego organizmu. Jeżeli więc podjęliśmy wysiłek i zaczęliśmy swoją przygodę z regularnymi treningami, nie zmarnujmy tego. Wydolność i siła spadają znacznie szybciej niż się je buduje, dlatego nie warto rezygnować z ćwiczeń fizycznych pomimo mniejszej ilości czasu. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam zachowanie dobrej formy.

1. Dobrze zorganizuj swój czas

Skończyła się kwarantanna, wracasz do pracy i codziennych obowiązków i nie masz już tyle czasu na regularne treningi, co podczas kwarantanny? Spokojnie. Najważniejsze, to dobra organizacja i plan działania. Absolutnie nie musisz rezygnować z dotychczasowych działań, treningów i dobrych nawyków, które udało Ci się zbudować podczas #zostanwdomu.

2. Zaplanuj krótsze treningi

Krótsze treningi, łatwiej Ci będzie zrealizować. Dadzą Ci też możliwość trenowania częściej.

3. Trenuj na świeżym powietrzu

Jeśli masz już dosyć trenowania w domu, wyjdź na zewnątrz. Idź zrobić trening biegowy. Wplataj go w domową aktywność fizyczną. W domu zaplanuj krótsze, a na zewnątrz dłuższe treningi. Pamiętaj, aby Twój plan był mądry i przemyślany. Potrzebujesz zarówno treningu wzmacniającego, jak i wytrzymałościowego czy mentalnego. Rozciągaj się, medytuj, zrób trening body&mind przynajmniej raz w tygodniu. Przed treningiem biegowym dobrze się rozgrzej!

4. Jedz zdrowo

Uzupełniaj straty energetyczne podczas treningów. Staraj się tak planować posiłki by podczas ćwiczeń nie być głodnym. Natomiast po treningu pamiętaj uzupełnić niedobory elektrolitów oraz zjeść lekki posiłek.

5. Zaangażuj bliskich

Powinni zrozumieć, że chcesz dalej być aktywny i nie chcesz zaprzepaścić tego, co zbudowałeś podczas kwarantanny.

Dodaj komentarz