W 2020 roku wiele się działo w dolinie Stubai. Ten dość trudny rok, powoli dobiega końca. To dobry czas by się odprężyć, odzyskać harmonię między ciałem i duszą. Cóż lepszego może być od  nowej baśniowej przygody?  Wakacje spędzone w dolinie Stubai dostarczą wszystkim wiele, tak dziś potrzebnego wytchnienia, radości i relaksu. Przepiękne, ośnieżone górskie zbocza oraz niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku i bezpiecznego szusowania na ośnieżonych stokach, to atrakcje dla całej rodziny.

Każdy dzień spędzony w dolinie Stubai to nieoceniona porcja zdrowia zarówno dla młodych, jak i nieco starszych gości. Narciarstwo zjazdowe i biegowe, snowboarding, freeriding, zimowe marsze i wędrówki na rakietach śnieżnych czy też zjazdy po świetnie przygotowanych torach saneczkowych. W czterech ośrodkach narciarskich każdy entuzjasta sportów zimowych znajdzie coś dla siebie. Dolina Stubai jest jednym z najbardziej przyjaznych rodzinie regionów narciarskich w Alpach. Otrzymała wiele nagród za najlepsze warunki dla rodzinnego wypoczynku. Dzięki maskotkom BIG Family zimowe wakacje są niezapomnianym przeżyciem również dla najmłodszych gości.

Warto odkryć spokój natury, zwolnić tempo i delektować się zimowym krajobrazem. Stubai to idealne miejsce, aby przeżyć niezapomniane chwile i poznać piękne oblicza zimy. Ten mroźny, biały sezon czasem skłania do wyciszenia się i zadumy, a kiedy indziej wprawia w romantyczny nastrój; raz zachwyca świeżością, innym razem zachęca do pokonywania nowych wyzwań. Tu  jednak zima zawsze jest prawdziwa! Nic dziwnego, że gospodarze doliny Stubai postarali się, aby wszyscy goście ― amatorzy czynnego wypoczynku, narciarze, snowboardziści i aktywne rodziny ― mogli łatwo korzystać z różnorodnej oferty i regionalnych atrakcji. W odległości zaledwie 20 minut jazdy od Innsbrucku czekają na Gości cztery kolejki linowe zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz rozległe i doskonale utrzymane stoki, czyli wszystko, czego potrzebują miłośnicy śnieżnego szaleństwa, bez względu na wiek.

Stubaier Gletscher, czyli Królestwo Śniegu

Stubaier Gletscher, największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii, to prawdziwe Królestwo Śniegu dla miłośników sportów zimowych: szerokie, doskonale utrzymane trasy narciarskie i gwarantowany śnieg od października do czerwca. Każdy może tu bezpiecznie uprawiać swoje ulubione dyscypliny.

Rodzinne wyjazdy z dziećmi też będą atrakcyjne. Pluszowe maskotki B.BIG, Mini B i B.GIANT powitają najmłodszych narciarzy w rodzinnym ośrodku BIG Family Ski Camp i zaproszą do wspaniałej zabawy. Dzieci od lat czterech mogą uczyć się jazdy na nartach w kolorowej Krainie Dzieci BIG Family Kinderland, a najmłodsze pociechy zostaną otoczone troskliwą opieką w przedszkolu BIG Family Kindergarten. Stacja kolejki 3S Eisgratbahn, która zabierze Gości do Królestwa Śniegu w Stubaier Gletscher, znajduje się zaledwie 45 minut jazdy samochodem z Innsbrucku, alpejskiej zimowej stolicy.

Specjalną atrakcją stacji Gamsgarten jest ogromny mamut B:GIANT, gotowy pozować do rodzinnych zdjęć. W Królestwie Śniegu znajduje się też wiele stref dla amatorów zimowych sportów i rozrywki. Można wybrać trasę snowboardową BIG Family Boarder Cross z muldami i ostrymi zakrętami, trasę slalomową BIG Family Slalom lub kilometrowy stok BIG Family Fun Slope. Mali narciarze będą zachwyceni. Strefa BIG Family Slopestyle z licznymi przeszkodami i poręczami czeka na przyszłe gwiazdy freestyle’u. Warto również odwiedzić grotę lodową: 30 metrów pod narciarskim stokiem znajduje się wejście do tajemniczego, fascynującego świata wiecznego lodu. W Stubaier Gletscher dzieci do dziesiątego roku życia, jeżdżące w towarzystwie rodzica, nie płacą za karnet.

Schlick 2000: wiele rozmaitości i wiele radości

Ośrodek narciarski Schlick 2000 obejmuje ponad 22 kilometry tras zjazdowych i dziewięć komfortowych wyciągów. Oferuje atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Podczas gdy mama z tatą zjeżdżają czarną trasą, a ambitna młodzież demonstruje swoje umiejętności w strefie Stubai Park Schlick 2000, maskotka BIG Ron zabiera najmłodszych do Krainy Dzieci Schlick 2000 Kinderland, gdzie czekają na nich wyciągi dywanowe, karuzela narciarska, szalona trasa slalomowa i szlak biegowy z przeszkodami.

Przerwę obiadową cała rodzina może spędzić w jednym z dziewięciu rustykalnych domków, barów i restauracji, aby nabrać energii przed następnym narciarskim wyścigiem. Po trzykilometrowym zjeździe do doliny można sprawdzić w terminalu Skiline, kto pokonał najwięcej przewyższeń.

Wszystko to mogą obserwować z góry lotniarze i paralotniarze startujący ze stacji na szczycie góry Kreuzjoch.

Począwszy od 30 grudnia 2020 roku fajerwerki rozświetlą nocne niebo nad ośrodkiem Schlick 2000 przy ośmiu okazjach. Dzieci będą z pewnością zachwycone niezwykłym spektaklem światła i barw, a następnego wieczora zjazd po torze saneczkowym zapewni im jeszcze większą frajdę!

Elfer i Serlesbahnen: raj dla dorosłych i młodzieży

Trzy doskonale utrzymane trasy saneczkowe powiązane z wyciągami Elferbahnen to śnieżny raj dla całej rodziny. Trasa prowadząca do wioski jest oświetlona nocą trzy razy w tygodniu, a do doliny Pinnistal ― w każdy piątek. Szybkie zjazdy dostarczają niezapomnianych wrażeń. Dla najmłodszych adeptów narciarstwa najlepsza będzie strefa Krößbach, gdzie mieszka Elfi, jeżdżąca na nartach sowa. Stosunkowo płaski teren z wyciągiem talerzykowym i dywanowym jest świetnym miejscem dla małych narciarzy zaczynających naukę.

Kolejka linowa Serlesbahnen w Mieders zabiera gości do królestwa łasicy Serli, gdzie znajduje się malowniczy tor saneczkowy i świetna strefa dla dzieci. Przyszłe gwiazdy narciarstwa oczekiwane są na stacji w dolinie. Rozmaite pomoce, takie jak wyciągi talerzykowe i dywanowe, pomagają najmłodszym w stawianiu pierwszych kroków na nartach. Jak zawsze chodzi przede wszystkim o radość i zabawę.

Ofertę specjalną stanowią bezpłatne przejazdy wyciągami w trzech strefach narciarskich dla wszystkich dzieci poniżej 10 roku życia, którym towarzyszy rodzic z ważnym karnetem. Ponadto niektóre obiekty hotelowe, takie jak domy BIG Family Premium, zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach dzieci. Stubaital jest idealnym miejscem na zimowe wakacje dla całej rodziny!

Nowy karnet: SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck

W październiku 2020 roku innowacyjny karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck rozpocznie swój drugi sezon. Jego posiadacze mogą korzystać z oferty obejmującej ośrodek Stubaier Gletscher i 12 innych kurortów narciarskich w dolinie Stubai i w rejonie Innsbrucka, 3 baseny, a także 22 atrakcje dla amatorów rozrywki, kultury i zwiedzania w Innsbrucku i okolicach. Karnet jest ważny od 1 października 2020 r. do 9 maja 2021 r. Minimalny okres, na jaki można go nabyć, wynosi 2 dni. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.ski-plus-city.com.

Dodaj komentarz