Obecne czasy ustawiły wysoką poprzeczkę dla wszystkich instytucji kulturowych. Globalna pandemia trwa już ponad pół roku a możliwość powrócenia do wcześniejszego trybu działania jest wyjątkowo niepewna. By ratować swoje inwestycje nie tylko korporacje zdecydowały się przenieść na pracę zdalną. Artyści również zaczęli podbijać Internet tworząc kolejne, coraz bardziej interesujące strony.

Mojeekino.pl – czyli kina studyjne w sieci

Dzięki dofinansowaniu od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej udało się stworzyć platformę zrzeszającą dużą część kin studyjnych z całej Polski. Wystarczy wpisać w przeglądarkę mojeekino.pl i zapoznać się z podanym repertuarem. Strona działa na zasadzie normalnego kina, ceny filmów zaczynają się od dziesięciu złotych i kończą na osiemnastu. Seanse, które odtwarzane są o stałej godzinie, kosztują stale piętnaście złotych. Jedyne co musimy zrobić, to zarejestrować się i odtworzyć film, który nas interesuje. Każdy z nich ma obszerny opis, który pomoże w wyborze odpowiedniego dla naszych upodobań.

Dodatkowo użytkownicy mają możliwość wykupienia kilkudniowej subskrypcji by cieszyć się wyjątkowymi produkcjami za niższą cenę. Jest to świetna alternatywa dla fanów maratonów filmowych. Powiedziałabym, że jest to nawet lepsza opcja niż pójście do kina! Samemu wybieramy repertuar i dostosowujemy go do własnego gustu. Do tego nie musimy się martwić o osoby na sali kinowej. Siadamy w naszym ulubionym miejscu i delektujemy się wybranym filmem.

Mojeekino.pl vs. Netflix I HBO

Czy konto na takim portalu jest nam jednak potrzebne, gdy posiadamy subskrypcje innych portali, których baza bogata jest w filmy i seriale tj..: Netflix czy HBO GO? Zależy od naszych potrzeb i upodobań. Produkcji, które dostępne są na mojeekino.pl nie dostaniemy na popularnych serwisach, ale też nie każdy będzie nimi zainteresowany. Na stronie na pewno odnajdą się prawdziwi miłośnicy kina. Osoby, które chcą zabić wieczorną nudę również zachęcam do sprawdzania repertuaru, jest on regularnie zmieniany i każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Dobrze też pomagać ośrodkom kultury, które w obecnych czasach przeżywają niemały kryzys. Oczywiście każdy z nas wolałby udać się do kina i tam zapoznawać się z najnowszymi produkcjami, jednak dobrze pamiętać o chociaż małym wsparciu kultury. Oprócz naszego lepszego samopoczucia wpłata gwarantuje nam również dobre kino i miłe spędzenie czasu.

Dodaj komentarz