Jak zapewne wszyscy fani kultowego „jabłka” wiedzą, dwudziestego pierwszego listopada na rynek trafił już każdy model najnowszego smartfona. Co nowego przygotowało dla nas Apple i czym nas zaskoczy w tym roku?

Różne rozmiary tego samego urządzenia

Firma po raz pierwszy zdecydowała się wprowadzić opcje mini swoich flagowców. IPhone 12 mini ze swoim 5,8 calowym ekranem zadowoli szczególnie fanów wersji SE pierwszej generacji. Dla wielu osób rozmiary obecnych telefonów nie są poręczne, przez co użytkownicy decydują się na zakup wariantów u firm konkurencyjnych. Jednak Apple stwierdziło, że nie tym razem i stworzyło trzy warianty rozmiarowe, aby każdy mógł dopasować sprzęt do swoich potrzeb.

5G w każdym nowym sprzęcie z logo jabłka

Kolejną nowością jest wprowadzenie w swoich produktach wsparcia dla sieci 5G. Każdy z modeli wypuszczonych w tym roku został wyposażony w modem umożliwiający obsługę wszystkich działających sieci 5G w Polsce. Co jednak ta nowa technologia umożliwi posiadaczom telefonu? Jak podaje sam dyrektor generalny firmy, Tim Cook “5G przyniesie nowy poziom wydajności w zakresie pobierania i wysyłania plików, wyższej jakości strumieniowego przesyłania wideo, szybszych reakcji w grach, interaktywności w czasie rzeczywistym i wielu innych funkcji”. Co prawda, firma Apple nie jest prekursorem wprowadzenia nowej technologii do swoich urządzeń. Samsung już rok temu zadecydował o wprowadzenia wsparcia sieci 5G w modelu Galaxy S10, zaraz za nim zdecydowała się na to firma Huawei i OnePlus.

Nie znajdziesz już ładowarki w zestawie

Wielu klientów zdziwiło również fakt braku ładowarki i słuchawek w komplecie do najnowszych modeli. W pudełku znaleźć można jedynie telefon, instrukcję obsługi oraz kabel USB do szybkiego ładowania. Apple swoją decyzję argumentuje chęcią ochrony środowiska. Bronią się, że dzięki temu zabiegowi byli w stanie znacząco zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Sam telefon został ulepszony w takim stopniu by całkowicie przejść na ładowanie indukcyjne, które nie wymaga standardowej ładowarki.

Kolejne ulepszenia technologiczne

Standardowo został założony najnowszy czip A14 Bionic, który bije na głowę konkurencję i jest, jak do tej pory, najszybszym użytym przy produkcji tego typu sprzętem. Ma on znacząco zmienić świat gier i przyspieszyć ich działanie.

Producenci kuszą również możliwościami nowego aparatu. IPhone ma być w stanie kręcić filmy oraz robić zdjęcia w ciemności i to wszystko bez konieczności używania lampy błyskowej!

Wyglądem twórcy powrócili do najbardziej popularnego i uwielbianego IPhone’a 5. Kwadratowe ramki nie dość, że wyglądają zjawiskowo to jeszcze oszczędzają dodatkowych minimetrów. Czy jednak wprowadzone nowości skłonią klientów do wymiany na nowszy model?

Dodaj komentarz