Otwarcie spółki nie jest skomplikowaną procedurą, jednak jej rejestracja oraz załatwienie innych spraw formalnych może być dość kłopotliwe i czasochłonne, zwłaszcza dla osób, które w tym zakresie nie mają żadnego doświadczenia.

Jak założyć spółkę?

Założenie spółki to proces, który jest wieloetapowy i wymaga spełnienia odpowiednich wymogów prawnych, aby mogła ona rozpocząć swoją działalność. Gdy wspólnicy nie mają wiedzy lub też po prostu brakuje im czasu, by założyć spółkę samodzielnie, mogą zwrócić się wtedy po pomoc do specjalizujących się w tym zakresie firm.

Firmy pomagające w zakładaniu spółek to przede wszystkim kancelarie prawne – radcowskie oraz adwokackie – oferujące także pomoc prawną dla przedsiębiorców. Usługi w tym zakresie świadczone są także przez biura rachunkowe, które specjalizują się w obsłudze spółek. Ponadto pomoc można otrzymać także w biurach, które koncentrują swoją działalność na pomocy biznesowej dla firm.

Kompleksowa pomoc dla wspólników

W firmach zajmujących się zakładaniem spółek można otrzymać pełną pomoc, która obejmuje otwarcie spółek jak:
spółka z o.o
spółka akcyjna
spółka partnerska
spółka komandytowo-akcyjna
spółka komandytowa
spółka jawna
spółka cywilna

Ponadto można także skorzystać z dodatkowych usług, na przykład jak optymalizacja podatkowa spółek, udostępnienie wirtualnego adresu, prowadzenie usług księgowych, pomoc w uzyskaniu dofinansowań czy też usługi prawne, tłumaczeniowe czy podatkowe.

Wspólnikom chcącym zlecić tworzenie spółek Gliwice – https://klgkancelaria.pl/tworzenie-spolek/ także dają dostęp do takich usług – można zapoznać się z nimi online.

Otwieranie spółek także za granicą

Firm otwierające spółki na życzenie klientów mogą nie tylko zakładać je w Polsce. Ponadto można także skorzystać z procedury założenia spółki za granicą. Zakładanie spółek za granicą jest popularną usługą, która jest wybierana przez firmy, które chciałyby zoptymalizować swoje koszty. Do rejestracji wybierane są wtedy kraje o niższych obciążeniach podatkowych.

Zakup gotowej spółki

Do dyspozycji jest także jeszcze jedna opcja, która stanowi alternatywę dla tworzenia spółek. To zakup gotowe spółki, który polega na zakupieniu już zarejestrowanej działalności. Wtedy wymienia się jedynie uczestników spółki, zmienia się je nazwę i inne parametry, co jest znacznie szybsze niż zakładanie spółki od zera. Na zakup gotowych spółek najczęściej decydują się ci wspólnicy, dla których ważny jest czas, dlatego też nie chcą oni czekać na to, aż spółka będzie otwarta. Sprzedaż gotowych spółek także prowadzona jest w firmach specjalizujących się w obsłudze spółek.

Dodaj komentarz