Psychiatra to specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Obecnie wielu pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z jego pomocy, decyduje się na wizytę prywatną. Z jakimi kosztami trzeba będzie się wtedy liczyć? Sprawdziliśmy!

Po pomoc do psychiatry zgłasza się obecnie coraz więcej Polaków. To przede wszystkim wynik większej świadomości na temat zdrowia psychicznego. Korzystanie z usług psychologów oraz psychiatrów staje się powoli czymś traktowanym jako zupełnie normalne, co ma duże znaczenie dla osób, które potrzebują wsparcia, jednak wstydzą się po nie sięgnąć. Pierwszym krokiem jest wtedy umówienie się na wizytę u psychiatry.

Wizyta u psychiatry – NFZ czy prywatnie?

Psychiatrzy przyjmują zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Gdzie zatem warto udać się do takiego specjalisty?

Niestety, stan psychiatrii państwowej nie jest najlepszy. Widać to w szczególności w obszarze psychiatrii dziecięcej – na terenie całego kraju coraz częściej zamykane są oddziały w szpitalach psychiatrycznych, gdzie leczy się dzieci i młodzież. Niewiele lepiej jest w przypadku psychiatrii dla dorosłych – czas oczekiwania na wizytę u lekarza psychiatry może trwać nawet ponad rok!

Z tego względu duży powodzeniem cieszą się oferty jak psychiatra Poznań prywatnie, z których można skorzystać w wielu lokalizacjach w Poznaniu, a także w innych miastach w Polsce.

Do psychiatry prywatnie przede wszystkim nie trzeba czekać tak długo jak na NFZ. Kolejki zdarzają się, jedna nie są one tak długie. Ponadto łatwiej można dostać się do lekarza w stanach wymagających szybkiej interwencji specjalisty.

Prywatna wizyta u psychiatry – ile kosztuje?

Koszty związane z prywatnymi wizytami w gabinecie psychiatrycznym wynoszą najczęściej od około 100 do 250 złotych w zależności o wybranej oferty. Stąd też ceny mogą być zróżnicowane.

Na ceny związane z wizytą u psychiatry prywatnie wpływa głównie renoma gabinetu oraz jego lokalizacja. Gabinety, kliniki cieszące się dużym powodzeniem, które oferują konsultacje ze znanymi specjalistami, będą dyktowały wyższe ceny. Także więcej na ogół trzeba będzie zapłacić w dużych miastach w porównaniu do cen w mniejszych miejscowościach.

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała prywatna wizyta u psychiatry, warto skontaktować się bezpośrednio z gabinetem. Często cenniki usług publikowane są także na stronach internetowych gabinetów, co pozwala także na porównanie ich w wielu punktach jednocześnie. Warto jednak pamiętać, by przy wyborze gabinetu kierować się nie ceną, lecz opiniami pacjentów.

Dodaj komentarz