Coraz więcej firm zajmujących się sprzętem telewizyjnym prowadzi badania przezroczystych OLED-ów. Brzmi absurdalnie prawda? W końcu telewizor ma pokazywać obraz jaki sobie wybierzemy a nie kable czy dziury, które znajdują się za nim. Skąd więc chęć produkowania sprzętu z taką specyfikacją?

Gdzie można wykorzystać przezroczysty ekran?

Takie wyświetlacze mogą znaleźć zastosowanie w naprawdę wielu miejscach, jak w muzeum, miejskich środkach transportu czy galeriach handlowych. Patrząc przez pryzmat posiadacza telewizora, który ma na celu umilić nam wieczór pomysł ten wydaje się bezużyteczny. Jednak w miejscach, gdzie ekrany pełnią funkcję głownie informacyjną, zaletą jest brak przysłonionego widoku.

Nowinka autorstwa LG – to naprawdę istnieje!

Najbardziej rozwijającą się firmą pod tym względem jest bez wątpienia LG Display. Podbili oni świat technologii swoimi nowymi projektami. Wprowadzili podwójne ekrany, które również mogą świetnie mogą sprawdzać się jako informator. Ostatnio do sprzedaży został wprowadzony model LG Signature OLED R, który można…zwijać! Brzmi niewykonalnie, ale wystarczy jeden przycisk by zrolować sześćdziesięciopięciocalowy telewizor i schować go do Specjalnego opakowania. To pierwszy w historii taki ekran, który bez wątpienia nie tylko wygląda fenomenalnie, ale i jest niezwykle praktyczny. Niestety, póki co jest dostępny tylko w kilku sklepach z luksusową elektroniką na terenie Korei i kosztuje osiemdziesiąt siedem tysięcy dolarów. Jednak przez szybkość rozwijających się technologii można przypuszczać, że kiedyś będzie dostępny dla większej ilości klientów.

Jak radzi sobie konkurencja?

W ślad za firmą LG poszło Xiaomi i Panasonic, które również próbują doprowadzić technologię przezroczystych ekranów do jak najlepszych możliwości. Druga firma nawet zdecydowała się na wypuszczenie na rynek dwóch pierwszych takich urządzeń. Są to modele TP-55ZT110 i TP-55ZT100, jednak ich panele zostały wyprodukowane nie przez nikogo innego, jak właśnie LG Display.

Technologia bez wątpienia idzie w zdumiewającym tempie do przodu. Eksperci szukają coraz to nowych rozwiązań, które będą w stanie ułatwić nam życie. Jeszcze dwadzieścia lat temu w naszych salonach stały telewizory z ogromnym tyłem. Teraz na rynek wchodzą przezroczyste ekrany, a nawet takie, które są w stanie się zwijać.

Dodaj komentarz