Na rynku mamy całą gamę inteligentnych głośników do wyboru. W ofercie mamy m.in.: Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Siri, Microsoft Cortana. Jaki wybrać i czy w ogóle sprzęt wart jest takich pieniędzy?

Sterowanie głosowe w urządzeniach daje nam wiele możliwości, nie musimy sięgać po telefon, żeby włączyć ulubioną piosenkę czy ustawić budzić na konkretną godzinę. Wystarczy zwrócić się do urządzenia z taką funkcją a ona zrobi to za nas. Jednak aby móc w pełni korzystać z możliwości produktu potrzebne jest podłączenie go do sprzętu, z którym będzie mógł współpracować np. laptop lub smartfon.

Do czego będzie pasować inteligentny głośnik?

Jeżeli mamy w domu inne urządzenia inteligentne sprzęt na pewno będzie wydawał się bardziej przydatny. Może połączyć się z ekspresem (oczywiście tymi, które posiadają taką funkcję) i przygotować nasz ulubiony napój lub sterować oświetleniem znajdującym się w domu. Każdy z nas zna to uczucie, gdy leży już w łóżku i nie chce mu się podnosić by zgasić światło. I w takim momencie właśnie zbawienny okaże się głośnik, który na naszą komendę zrobi to za nas. Oczywiście ma on dużo więcej funkcji, jak sterowanie termostatem, elektrycznymi roletami czy odkurzaczami. Należy jednak pamiętać, że łączy się on wyłącznie z innymi inteligentnymi urządzeniami, dlatego sprawdzi się on szczególnie w domu, gdzie dominują takie właśnie sprzęty.

Inteligentny głośnik to świetna sprawa, ale niekoniecznie w Polsce…

Jak z użytecznością pozostałych funkcji głośnika na terenie Polski? No niestety, tutaj sprawa wymaga jeszcze dopracowania. Wiele możliwości jest dostępnych na razie głównie w Stanach Zjednoczonych. Póki co urządzenia nie mają zaprogramowanego języka polskiego, dlatego jeżeli ktoś nie zna innych języków na poziomie komunikatywnym może mieć problemy z korzystaniem z zakupionego sprzętu.

Czy warto kupić inteligentny głośnik?

Czy jednak inteligentny głośnik jest wart zakupu? Według mnie tak, ich ceny nie są szczególnie wysokie. Nawet brak znajomości języka nie jest szczególną przeszkodą, wyuczenie się podstawowych formułek i tak zdecydowanie ułatwi nam wiele funkcji, a i być może pomoże to nauczyć się odrobinę angielskiego.

Jaki głośnik wybrać?

Na jaki głośnik się zdecydować? W zasadzie musimy dostosować go do własnych potrzeb, nie ma między nimi szczególnych różnic w parametrach czy cenie. Wiele osób poleca głośnik od firmy Amazon, który w swojej ofercie ma najwięcej wariantów do wyboru.

Pewne jest, że technologia ta przyjęła się i będzie dalej się rozwijać. Konkurencyjne firmy natomiast będą próbowały dodać do sprzętów coraz to nowe możliwości by zachęcić klientów do zakupu. Póki co musimy jednak poczekać przede wszystkim na udoskonaloną wersję z dobrze działającym językiem polskim.

Dodaj komentarz