Niektóre filmy są tak rozpoznawalne, że nawet gdy ktoś podaje nam tytuł to odpowiadamy, że je kojarzymy, mimo że nigdy ich nie oglądaliśmy. Z jakimi pozycjami warto się zaznajomić i czemu ekranizacje te zdobyły tak dużą popularność wśród widzów?

Co gryzie Gilberta Grape’a? (1993)

Film Lasse’ego Hallstroma jest ekranizacją najsłynniejszej książki Petera Hedgesa o tym samym tytule. Produkcja opowiada historię tytułowego Gilberta, który odpowiedzialny jest za otyłą matkę i rodzeństwo, w tym niepełnosprawnego brata Arniego. Jego życie poza tym niczym się nie wyróżnia, pracuje w sklepie warzywnym i robi wszystko by dostarczyć rodzinie produkty niezbędne do życia, w końcu po samobójczej śmierci ojca jest on ich jedynym żywicielem. Jego los odmienia się jednak, gdy chłopak poznaje Becky i poznaje czym jest prawdziwe szczęście. Zdecydowanie największą zaletą filmu jest znakomita gra aktorska. Johny Depp świetnie wcielił się w rolę głównego bohatera, a młody Leonardo DiCaprio wykreował postać tak przekonującą, że jego kariera aktorska po wejściu produkcji na ekrany kinowe zaczęła rosnąć w zaskakująco szybkim tempie.

Forrest Gump (1994)

Słynne powiedzenie Forresta „życie jest jak pudełko czekoladek” przyjęło się nawet wśród osób, które nie oglądały nigdy tego filmu. Ta świetna ekranizacja ukazuje wszystkie najważniejsze wydarzenia w historii Stanów Zjednoczonych, a wszystko to opowiedziane zostało z perspektywy niezwykle sympatycznego Forresta Gumpa. Gra aktorska Toma Hanksa, który wcielił się w głównego bohatera została doceniona nie tylko przez widzów, ale i krytyków.

Pamiętnik (2004)

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i rozczulających historii miłosnych światowej kinematografii. Ukazuje prawdziwe i szczere uczucie, które jest w stanie przezwyciężyć każdą przeszkodę. Filmów i książek o tematyce romantycznej jest cała masa, dlatego ciężko znaleźć coś nowego i świeżego. Nick Cassavetes, reżyser filmu, zapewnia jednak widzom coś zupełnie innego. Historia opowiedziana zostaje przez Duke’a, który czyta pamiętnik kobiecie chorującej na alzheimera. Dzięki sile uczucia łączącej dwóch zakochanych jest w stanie przypomnieć słodkie chwile młodości. Powieść Nicolasa Sparksa, na postawie której został nakręcony film, stał się światowym bestsellerem, a sam autor zyskał rozpoznawalność na całym świecie.

Dodaj komentarz