Sprawdzenie wszystkich podzespołów auta to czasochłonne zajęcie. Na szczęście z pomocą serwisantom i ich klientom przychodzi technologia. Diagnostyka komputerowa samochodów to szybki i skuteczny sposób na kontrolę stanu auta. Na czym polega ten test?

Na czym polega diagnostyka komputerowa samochodów?

Diagnostyka komputerowa samochodu polega na podłączeniu do pojazdu testera diagnostycznego. Dzięki podłączeniu go do komputera pokładowego auta serwisant może zweryfikować m.in. problemy z działaniem silnika. Sprawdzane są parametry takie jak np. temperatura jego pracy, działanie wtrysku paliwa i praca przepływomierza.

Wizyta w serwisie pozwala też skontrolować stan systemów bezpieczeństwa, czyli ABS, ASR, EPC, ESP, SRS i poduszek powietrznych. Taki test da się uznać za szybki sposób kontroli stanu technicznego pojazdu. Usługa ta dostępna jest w wielu warsztatach w Polsce. Osoby z centralnej części kraju może zainteresować diagnostyka komputerowa w Łodzi.

Jak przebiega diagnostyka komputerowa auta?

Tester diagnostyczny odczytuje kody błędów, jakie podaje mu komputer pokładowy samochodu. One same nie są jednak prostymi do zrozumienia komunikatami. Mechanik sprawdza, co znaczą podane informacje i na tej podstawie orzeka, czy pojazd jest sprawny, czy nie.

Następnie wydruk testu omawiany jest z klientem. W razie ujawnienia się kłopotów z którymś z układów auta serwisant proponuje naprawę. Właściciel samochodu otrzymuje ponadto szacunkowy koszt usługi. Cała procedura może różnić się w szczegółach. Opis ten pokazuje, jak zlecenie diagnostyki komputerowej wykonuje elektryk samochodowy w Pabianicach.

Kiedy warto zlecić diagnostykę komputerową pojazdu?

Diagnostykę komputerową samochodu powinno się zlecić zawsze po zauważeniu niewłaściwej pracy auta. Takimi usterkami jest np. spadek mocy pojazdu lub świecące się kontrolki Check Engine.

Dodaj komentarz