Roztwór AdBlue to nowoczesny płyn stosowany do redukowania spalin w autach z silnikami Diesla. Cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na ekologiczną funkcję, ale również wydajność. Czym jest nowoczesny preparat AdBlue i w jakim celu stosuje się go w samochodach z silnikiem wysokoprężnym?

Tuning silnika – czym jest AdBlue?

Podczas tuningu samochodu w Poznaniu czy innym większym mieście warto pomyśleć o zainwestowaniu w preparat AdBlue. Jest to płyn pozbawiony soli mineralnych i złożony jest w mniejszej części z roztworu, a w większej mierze z H2O. Wyłączenie Ad Blue w Poznaniu jest możliwe w każdej chwili bez uszkodzenia mechanicznego pojazdu. Wystarczy skorzystać z usług firmy Turbo Chiptuning, która specjalizuje się w tego typu realizacjach.

Zadaniem substancji AdBlue jest ograniczenie wydzielania szkodliwych i toksycznych środków, które są wydzielane przez samochody z silnikami Diesla. Płyn znajduje się w oddzielnym zbiorniku i nie łączy się z paliwem, ale trafia bezpośrednio do katalizatora. Pod wpływem wysokiej temperatury, mocznik, jaki znajduje się w roztworze, zamienia się w amoniak, który w reakcji z tlenkiem azotu oddaje parę wodną.

Chiptuning samochodów – jak często stosować AdBlue?

Płyn należy wymieniać regularnie jednak nie częściej niż w momencie wyświetlenia się światła ostrzegawczego. Nie należy bagatelizować komunikatu o kończącym się płynie AdBlue, ze względu na to, iż jest to preparat niezbędny do prawidłowego działania silnika.

Nie zastosowanie się do ostrzeżenia może prowadzić do braku możliwości ponownego odpalenia auta ze względu na system, jaki samoistnie potrafi włączyć blokadę i nie pozwoli uruchomić samochodu. Blokada została zainstalowana w celu uniemożliwienia kierowcom podróży z wydzielaniem dużej ilości azotu.

Chiptuning samochodów a AdBlue – czy preparat stracić ważność?

Preparat AdBlue jak najbardziej może stracić na dacie ważności, która zwykle kończy się po 1 roku. Aby uniknąć jego wcześniejszego zestarzenia, należy przechowywać go w szczelnych pojemnikach, które nie są narażone na działanie promieni słonecznych, a także skrajnej temperatury.

Dodaj komentarz