Pochłaniacze par i gazów to wiele różnego rodzaju systemów, które są bardzo potrzebne w zakładach pracy. Dzięki nim można zadbać o komfort i bezpieczeństwo każdego pracownika. Czym dokładnie są takie konstrukcje?

Pochłaniacze par i gazów – jak działają?

Pochłaniacze par i gazów to konstrukcje, które służą przede wszystkim do ochrony osobistej każdego pracownika, szczególnie w zakładach, które tego wymagają. Podłącza się je do specjalnych masek oraz półmasek tak, aby oczyszczać na bieżąco powietrze.

Półmaska filtrująca sprawdzi się w niektórych sytuacjach lepiej, ponieważ to właśnie dzięki niej można będzie zyskać wiele komfortu dla własnej osoby. Jest zdecydowanie lżejsza, ale również sprawia, że skóra może pozbywać się wilgoci na swojej powierzchni.

W zależności od zakładu oferuje się zupełnie inne pochłaniacze. Występują one w wielu różnego rodzaju modelach i rodzajach. Zupełnie inne właściwości będą miały te, przeznaczone do spawania i te, które stosuje się w przypadku malowania farbami.

Pochłaniacze par i gazów – gdzie się je stosuje?

Pochłaniacze par i gazów stosuje się głównie w zakładach, które zajmują się obróbką niektórych materiałów, ale również produkcją substancji chemicznych, takich jak pestycydy oraz nawozy. Wtedy ochrona dróg oddechowych jest konieczna dla każdego.

Pochłaniacze sprawdzają się również w firmach, które zajmują się mieszaniem farb malarskich. Ich opary są bardzo niebezpieczne dla ludzi, ponieważ mogą powodować odurzenia, a nawet w niektórych sytuacjach śpiączkę.

Zdecydowanie firmy, które wykorzystują do produkcji niektórych substancji kwasy, również powinny mieć takie pochłaniacze do masek. W ten sposób cząsteczki substancji nie będą mogły przedostać się do organizmu człowieka.

Pochłaniacze par i gazów to nic innego jak sprzęty, które służą do tego, aby można było utylizować wszystkie substancje szkodliwe dla dróg oddechowych człowieka. Podłącza się je do masek lub półmasek filtrujących.

Dodaj komentarz