Pomoc drogową wzywamy wówczas, gdy auto ulegnie awarii, przede wszystkim w wyniku stłuczki czy wypadku. Wielu osobom pomoc drogowa kojarzy się jedynie z holowanie pojazdów. Jednak to nie jedyne usługi, które oferuje. Z jakimi problemami możemy zwrócić się z prośbą o pomoc? 

Główne usługi pomocy drogowej

Pomoc drogowa w Jeleśni, to przede wszystkim holowanie pojazdów. Kiedy auto ulegnie awarii i nie może poruszać się samodzielnie,  musi zostać przetransportowane do najbliższego zakładu naprawczego, w celu usunięcia usterki. Głównym narzędziem pracy każdej pomocy drogowej jest auto laweta. Holowanie auta przez drugie jest zabronione, zwłaszcza na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu. Wówczas wezwanie pomocy drogowej z auto lawetą jest niezbędne. Usługa holowania dotyczy zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Wielu kierowców jest zdania, że wezwanie pomocy drogowej to ostateczność. Jednak nie zawsze samodzielne próby rozwiązania problemu przynoszą zamierzony skutek. Często mogą spowodować pogłębienie problemu. Pomoc drogowa przyjeżdżając na miejsce, zabiera ze sobą narzędzia, za pomocą których może spróbować usunąć usterkę. Jeśli okaże się, że nie jest to możliwe, zaproponuje transport do mechanika.

Dodatkowe usługi pomocy drogowej

Pomoc drogowa w Żywcu to nie tylko holowanie pojazdu. Innym rodzajem usług, które oferuje pomoc drogowa są usługi naprawcze. Mobilna mechanika samochodowa to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybkie i sprawne usunięcie mniejszej awarii pojazdu. Często nie posiadamy ze sobą specjalistycznych narzędzi, które mogłyby pomóc w naprawie. Czasem to może być usługa polegająca na wymianie uszkodzonego koła lub opony, dowiezienie paliwa, gdy nam go zabraknie na drodze czy pomoc przy odpaleniu samochodu, kiedy rozładuje nam się akumulator.

Pomoc drogowa może rozwiązać także problem zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie. Jeśli pracownik pomocy drogowej stwierdzi, że nie jest w stanie na miejscu naprawić samochodu, wówczas auto zostanie przetransportowane do mechanika. Profesjonalne firmy świadczące usługi pomocy drogowej, dysponują swoimi warsztatami lub z nimi współpracują.

Inna usługą, którą świadczy pomoc drogowa to udostępnienie miejsca parkingowego. Czasem awaria może sprawić, że zajdzie konieczność pozostawienia samochodu na dłuższy czas. Wówczas skorzystanie z oferty całodobowego parkingu pomocy drogowej to najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz