Depilacja laserowa kusi wiele osób, ponieważ dzięki niej można zrezygnować z częstego używania jednorazowej maszynki do golenia. Polega na działaniu laserem na mieszki włosowe. Po określonej liczbie zabiegów włosy przestają rosnąć. Jak długo utrzymuje się taki efekt i jak wygląda zabieg?

Jak wygląda proces laserowego usuwania owłosienia?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonach piękności jest depilacja laserowa. Warszawa Gocław, Częstochowa czy Poznań to tylko kilka miejsc, w których można ją wykonać. Zabieg polega na przykładaniu w pobliżu skóry urządzenia wytwarzającego światło lasera.

Laser dociera do środka włosa i do mieszków, co mocno wpływa na stan owłosienia i osłabia je. Aby laserowe usuwanie owłosienia w Poznaniu czy innym miejscu było skuteczne, zabieg trzeba kilka razy powtórzyć. Z każdym kolejnym zabiegiem włosów będzie coraz mniej i będą coraz słabsze.

Jak długo utrzymują się efekty po depilacji laserowej?

Warto wiedzieć, że depilacja laserowa to metoda depilacji trwałej. Oznacza to, że po serii zabiegów włosy przestają rosnąć. To, przez ile lat nie będą odrastać, zależy od danego organizmu, ale zazwyczaj efekt utrzymuje się co najmniej 5 lat. Po takim czasie mogą pojawić się delikatne włoski.

Gdy po latach włosy powrócą, należy wykonać zabieg przypominający, który znów zapewni długi czas bez owłosienia. Włosy po pierwszej serii będą na tyle słabe, że już nigdy nie powinny rosnąć w takim nasileniu, jak przed zabiegami. Depilacja laserem diodowym w Poznaniu to życie bez owłosienia przez lata.

Czy warto poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia?

Zdecydowanie warto udać się na serię zabiegów depilacji laserowej. Poleca się to szczególnie osobom z gęstym i ciemnym owłosieniem, ale nie tylko. Efekty tego zabiegu to wygoda i komfort bez maszynki na długie lata. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, np. na wakacjach.

Efekty po depilacji laserowej utrzymują się co najmniej kilka lat. Seria zabiegów jest więc zdecydowanie warta swojej ceny.

Dodaj komentarz