Niezaprzeczalnie uchwyty meblowe odgrywają bardzo ważną rolę w każdym wnętrzu. W końcu ciężko wyobrazić sobie domowe pomieszczenia bez mebli. A meble, bez uchwytów. Pełnią one funkcję ozdobną, wpływającą na końcowy wygląd sprzętów, a także praktyczną- bez nich otworzenie drzwiczek, czy szuflad byłoby bardzo utrudnione. Dobrze dobrane, nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie we wnętrzu, ale także są elementem wystroju, który potrafi wprowadzić klimat, nadać kunsztu i elegancji.

Na szczęście minęły już czasy, gdy w niemal każdym domu widniały te same uchwyty meblowe. Rynek oferuje szereg propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru jest wiele modeli, od prostych i jednokolorowych, po te najbardziej wymyślne, błyszczące i ekskluzywne.

Przykłady eleganckich uchwytów:

  • szklane,
  • kryształowe,
  • z litej stali (srebrne, złote, czarne),
  • porcelanowe,
  • z masy perłowej,
  • biżuteryjne.

Mały szczegół, a tyle zmienia…

Można pomyśleć, że wybór uchwytów meblowych to przecież błahostka, szczegół. Kupowane meble najczęściej posiadają już fabryczne uchwyty, które nie zawsze pasują do całokształtu i często nie do końca wpisują się w styl pomieszczenia, w którym będą usytuowane. Ktoś, komu nie zależy na ładnym, estetycznym i spójnym wnętrzu, nie zwróci na to uwagi, jednak dla zdecydowanej większości, szczegół ten będzie raził i psuł ogólne wrażenie estetyki. W końcu całe nasze otoczenie składa się z mniejszych i większych drobiazgów, które tworzą całość i albo ze sobą współgrają, albo się gryzą, nie pasują do siebie i po prostu nie cieszą oka.

Nawet najpiękniejszy mebel- z litego drewna, o modnym kształcie i kolorystyce nie będzie wyglądał dobrze, z niedopasowanymi uchwytami. Uchwyty są niczym biżuteria- to element zupełnie zmieniający oblicze mebli. Idealnie dobrany pięknie współgra z całością, dopełnia i jest istną wisienką na torcie.

Daj nowe życie starym meblom! 

Oprócz tego, że uchwyty meblowe można wymieniać w nowo zakupionych meblach, gdy nie pasują do naszej wizji wystroju, bardzo przydatne są również przy renowacji starych mebli. Obecnie bardzo modne stają się we wnętrzach sprzęty rodem z PRL, z mieszkań naszych babć i dziadków. W oryginale nie zawsze wyglądają stylowo i na miarę naszych czasów, jednak odpowiednio podrasowane i lekko zmienione mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Ogromną rolę w przerabianiu starych mebli odgrywają nowe uchwyty. Ten niewielki detal sprawi, że stary mebel w mig zmieni się w komodę glamour z kryształowymi gałkami, czy industrialną szafką, z metalowym uchwytem w czarnym kolorze.

Gałki meblowe 

Gałki to niemal najpopularniejszy rodzaj uchwytów meblowych. Najczęściej o okrągłym kształcie, w przeróżnej kolorystyce i stylu. Kryształowe, drewniane, plastikowe…- ich wybór zależy tylko od naszej wyobraźni. Nie bez powodu tak często po nie sięgamy i wybierając uchwyty meblowe decydujemy się właśnie na gałki. Ich ergonomiczny kształt i mały rozmiar sprawiają, że są po prostu wygodne w użytkowaniu, a do tego dobrze się prezentują- zarówno zamontowane w szufladach, jak i wszelkiego rodzaju szafkach i drzwiczkach. Gałki to dobry i uniwersalny wybór, który nigdy nie wyjdzie z mody.

Uchwyty meblowe to ważny element wystroju i warto poświęcić nieco czasu na ich odpowiedni dobór. Dobrze dopasowane, potrafią zmienić nie tylko sam mebel, ale również całe wnętrze. Jeśli potrzebujesz zmian i powiewu nowości, spróbuj zmienić uchwyty meblowe na zupełnie inne i ciesz się odmienionym wnętrzem. Tak niewiele, a tak dużo może zmienić! 

Dodaj komentarz