Fame MMA z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Organizacja wzbudza olbrzymie zainteresowanie wśród miłośników mieszanych sztuk walki, o czym świadczą ogromne przychody ze sprzedaży dostępu do transmisji z gal. W dużej mierze wynika to z faktu, że w oktagonie nie mierzą się profesjonalni zawodnicy, a znane osobistości ze świata show-biznesu. W czym jeszcze tkwi fenomen Fame MMA? Podpowiadamy.

Fame MMA – początki

Organizacja Fame MMA została założona stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku i od tamtego czasu wywołuje niemałe kontrowersje w środowisku sportowym. W odróżnieniu od organizacji KSW, w jej ramach walczą celebryci – znani głównie z prowadzenia popularnych kanałów na YouTube czy profili w social mediach z milionami obserwujących. Walki odbywają się najczęściej na zasadach MMA, choć od czasu do czasu zdarzają się wyjątki.

Pierwsza edycja Fame MMA odbyła się 30 czerwca 2018 roku w Koszalinie. Walką wieczoru był pojedynek między jednym z głównych udziałowców nowo powołanej federacji oraz jednym z najpopularniejszych streamerów w polskim internecie. Gala zapadła w pamięć kibiców także z innego powodu – podczas jednego z pojedynków zawodnicy ubrani byli w zbroje rycerskie, co nie jest zbyt częstym widokiem w oktagonie.

Fame MMA – plejada gwiazd

Mieszane sztuki walki przyciągały zarówno do hal widowiskowo-sportowych, jak i przed telewizory ogromne rzesze kibiców jeszcze przed wystartowaniem organizacji Fame MMA. Gwarantują bowiem niezapomniane widowisko, od którego trudno oderwać wzrok. Kilka lub kilkanaście walk jednego wieczoru między najlepszymi wojownikami z całego świata to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów walki na pięści, ale również tych liczących na wielkie emocje.

Fame MMA jest jednak wyjątkowe na swój sposób. Już pierwsza gala przyciągnęła setki tysięcy widzów, którzy chcieli zobaczyć w akcji swoich ulubionych twórców internetowych inkasujących za pojedynek nie lada stawki. Każda kolejna edycja to prawdziwy sukces, a chętnych do zmierzenia się w oktagonie nie brakuje. W walkach można podziwiać umiejętności zarówno znanych gamerów, jak i osób tworzących szeroko pojęty content rozrywkowy, a nawet beauty. Nie dziwi wię fakt, że widzowie są ciekawi sportowej postawy osób, które w świecie show-biznesu nie muszą już niczego udowadniać.

Włodarze organizacji Fame MMA nie osiadają na laurach i co roku organizują widowisko, o którym rozprawiają nie tylko portale plotkarskie, ale również największe serwisy sportowe w naszym kraju.

Dodaj komentarz