Styl skandynawski to zamiłowanie do wszystkiego, co naturalne. Od wielu lat wiedzie prym w światowych wnętrzarskich trendach i niewiele wskazuje na to, aby w 2022 roku miało się to zmienić. Minimalizm, zamiłowanie do eko dodatków, wszechobecne drewno – to wszystko sprawia, że skandynawska prostota formy nadal ma się bardzo dobrze i chętnie jest wprowadzana zarówno do wnętrz mieszkań, jak i domów. Sprawdź czym się charakteryzuje i jak wykorzystać jego potencjał w swoim wnętrzu.

Co cechuje styl skandynawski

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota. Ważną rolę odgrywają w nim jasne barwy – wszelkie odcienie, które nawiązują do natury. Przewodnią barwą jest biały – w każdej swojej odsłonie. Pamiętajmy jednak o tym, że mimo iż jest ona niemalże wszechobecna, wcale nie sprawia, że wnętrze urządzone w tym stylu pozbawione jest ciepła oraz przytulności. Kolejna ważna kwestia, to stawianie na naturalne dodatki. Wśród nich materiałem z których one zostały wykonanie jest drewno – to właśnie ono wiedzie prym w skandynawskich wnętrzach. Bardzo je ociepla i sprawia, że są one szalenie modne przez wiele lat. Stąd też można śmiało powiedzieć, że skandynawskie zamiłowanie do natury jest na topie także w 2022 roku, gdzie mocno eksponuje się siłę stylu eko. Jest on bardzo mocno zbliżony do skandynawskiego.

Z czym łączyć styl skandynawski

Jak już wspomnieliśmy wszelkie dodatki, w tym także meble w stylu skandynawskim są wykonane z drewna – a przynajmniej takie jest założenie. To sprawia, że skandynawski anturaż świetnie dogaduje się z tym, który jest motywem przewodnim w rustykalnym. Tutaj ogromnie ważną rolę mogą odegrać na przykład stoliki kawowe, które wykonane zostały z drewna stylizowanego na postarzałe. Takie idealnie wpiszą się w konwencję skandynawskiego minimalizmu. Projektanci chętnie zestawiają go także z japandi i trzeba powiedzieć, że taki duet znakomicie im wychodzi.

Jakie dodatki do salonu w stylu skandynawskim?

Jak już wspomnieliśmy skandynawskie przestrzenie bardzo mocno kochają biel we wszystkich jej odsłonach. Można udekorować nią ściany, jak również pościele, pledy, koce czy też poduchy. Do tego można je zestawiać z szarością, błękitami jak również zielenią. Te kolory bardzo mocno są wykorzystywane, co najmniej jedna z nich musi zostać wykorzystana tworząc skandynawską przestrzeń. Pamiętajmy o grubych tkaninach, bawełnie, wełnie lnie.

Dodaj komentarz