Każdy z nas zapewne zdaje sobie sprawę, że ceny biletów lotniczych zależą od różnych czynników zewnętrznych. Podstawowymi są pora roku, czy jest to okres wakacyjny czy roku szkolnego, okres przedświąteczny i sylwestrowy itd. To o czym jednak wielu ludzi nie wie jest fakt, że czynników tych w rzeczywistości jest dużo więcej i istnieją sposoby na to, aby zaoszczędzać znaczne kwoty pieniędzy stosując się do poniższych porad.

Odpowiedni timing to podstawa

Tak jak już wspomnieliśmy pora roku ma duży wpływ na to, ile będzie kosztował nasz bilet. Jeżeli zainteresowanie zakupem jest duże, oczywistym jest, że cena będzie wyższa niż podczas okresu, w którym podróże nie są popularne będzie niższa. Ale czy widziałeś, że ceny biletów różnią się w ciągu dni tygodnia? Zwykle bilety z poniedziałku od godziny 12 na wtorek do godziny 21? Droższe natomiast od czwartku, 12 do soboty 24.00. Oprócz tego ceny są zdecydowanie niższe dla lotów w obrębie kraju na 5 tygodni przed wylotem natomiast międzynarodowe na 2,5 miesiąca przed. Im bliżej daty wylotu tym wyższa cena za bilet!

Słodkie kłamstewka

Ceny różnią się też w zależności od kraju, a co za tym idzie waluty w jakiej płacimy. Jeżeli poszukujesz tanich lotów warto jest odwiedzić strony innych krajów albo poprosić znajomych czy członków rodziny spoza Polski o sprawdzenie ceny. Bilety zakupione np. we Francji na ten sam lot co bilety zakupione w Polsce będą dużo droższe. Logując się na strony np. węgierskie mamy szansę na znalezienie tego samego lotu w niższej cenie. Ponadto, przy szukaniu interesujących cię lotów zawsze używaj trybu incognito w przeglądarce. Strony linii lotniczych działają według algorytmu, który podwyższa cenę biletu, który regularnie sprawdzasz.

Ulubiona linia lotnicza? Wybierz członkostwo

Czasami zdarza się tak, że do miejsc, do których podróżujemy najczęściej lata przewoźnik, którego ceny są dla nas przystępne. W takim wypadku warto zastanowić się nad wykupieniem członkostwa. Dzięki do każdego lotu przysługuje nam zniżka, często jesteśmy informowani o poszczególnych promocjach i rocznie możemy zaoszczędzić do 500 zł, w zależności od tego jak często podróżujemy, z tego względu pieniądze, które zainwestowaliśmy w zakup członkostwa zwracają nam się dosyć szybko.

Dodaj komentarz