Każdy z nas przeżywa aktualnie ciężkie chwile związane z zaleceniami rządu by pozostawać w domach. Nauka i praca prowadzone są w trybie online co dla wielu osób oznacza znaczny spadek motywacji. Jak mamy zmusić się do produktywnej pracy, ćwiczeń, samodoskonalenia, skoro każdy dzień łudząco przypomina poprzedni a my nie musimy nawet przebierać się z piżamy by uczestniczyć w spotkaniu z współpracownikami? Oto kilka sposobów, które pomogą Ci odnaleźć w sobie motywację do działania!

Odrobina rutyny nie zaszkodzi!

Czasem to czego potrzebujemy to odrobina rutyny w naszym życiu. Dzięki niej jesteśmy w stanie wyrobić w sobie nawyki i pozostać bardziej zorganizowanymi. Stworzenie swojej własnej, codziennej rutyny może spowodować, że będziemy czuli pewien rodzaj kontroli nad swoim życiem i bez zastanowienia będziemy realizować nasze zadania na dany dzień. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że rutyna nie może składać się z samych obowiązków. Warto zadbać o to, by zaplanować sobie czas na odpoczynek.

Trening czyni mistrza

Każdy z nas na pewno niejednokrotnie słyszał, że zdrowie psychiczne w dużym stopniu zależy od naszego zdrowia fizycznego. Oprócz zdrowego odżywiania i suplementacji warto zadbać o to, aby kilka razy w tygodniu znaleźć czas na trening w jakiejkolwiek formie. Nie muszą być to wyczerpujące ćwiczenia na mięśnie brzucha czy ud, byle byłaby to forma aktywności fizycznej. Może spacer z przyjaciółką? Kilkuminutowe rozciąganie się po przebudzeniu? Nawet tak niewielka aktywność fizyczna może przynieść zbawienne efekty i poprawić nasze samopoczucie.

Oczekiwanie na coś miłego

Kluby, kawiarnie i siłownie zostały zamknięte. Dla wielu z nas równa się to z dużym ograniczeniem źródeł rozrywki. Nie oznacza to jednak, że nie pozostało nam już nic innego jak prowadzić nudne życie w odosobnieniu. Znalezienie sobie czynności, na którą będziemy czekać z niecierpliwością może napędzić nas do działania. Może to być umówienie się na spacer z przyjaciółką, zorganizowanie quizu ze swoimi kolegami z pracy albo czekanie na odcinek swojego ulubionego programu telewizyjnego. Cokolwiek co wzbudza w nas pozytywne emocje i nadaje sensu naszemu tygodniowemu grafikowi.

Nie wymagaj od siebie zbyt wiele

Bardzo popularnym stało się prześciganie w Internecie kto bardziej produktywnie spędza czas podczas pandemii. Ludzie chwalą się nowymi umiejętnościami zdobytymi podczas kwarantanny, zrzuconymi kilogramami czy odkrytymi pasjami. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas potrzebuje czegoś innego, aby zachować dobre samopoczucie. Jeżeli odkrywanie nowego hobby lub intensywne ćwiczenia pomagają ci w walce z nudą – świetnie! Nie próbuj jednak na siłę prześcigać się ze znajomymi, skup się na sobie i swoich celach, pandemia nie jest sprawdzianem naszej silnej woli!

Dodaj komentarz