W okresie pandemii zamknięte zostały kluby sportowe i siłownie co dla wielu z nas oznacza duże utrudnienie codziennego życia. Nie oznacza to jednak, że nie możemy kontynuować naszej przygody ze sportem we własnym domu. Wręcz przeciwnie – ruch jest jak najbardziej wskazany, aby utrzymać swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne w dobrej formie. Niestety czasami trudno jest zmotywować się do ćwiczeń bez opuszczania naszego mieszkania, dlatego poniżej podajemy kilka sposobów na to, aby urozmaicić sobie treningi i pozostać w dobrej formie.

Zainwestuj w sprzęt

Nawet jeżeli nie planujesz zająć się sportem w sposób profesjonalny warto zainwestować w podstawowy sprzęt, który umili ci ćwiczenia. Dobrym pomysłem może być zakup maty do ćwiczeń, która spowoduje, że ćwiczenia wykonywane na podłodze będą mniej bolesne albo gum oporowych do wzmożonych ćwiczeń dolnych partii ciała. Dodatkowo, jeśli zakupimy strój, w którym czujemy się nie tylko wygodnie, ale też atrakcyjnie może to spowodować, że chętniej będziemy zabierali się za trening.

Wesprzyj się treningami online

W dzisiejszych czasach nietrudno znaleźć profesjonalistów, którzy dzielą się wiedzą w Internecie. Dzięki temu z łatwością możemy wybrać sobie treningi i trenerów, które najbardziej odpowiadają naszym upodobaniom i wykonywać ćwiczenia w prawidłowy, odpowiedni dla nas sposób. Dzięki dużej różnorodności mamy nieskończenie wiele możliwości do wykonywania ćwiczeń nie tylko z jednej, ale z wielu dziedzin sportu. Nawet bez profesjonalnych maszyn możemy, za poradą trenerów internetowych, podwyższyć nasze umiejętności sportowe i robić to z dużą przyjemnością i zaciekawieniem.

Od czasu do czasu wyjdź na zewnątrz

Wiadomym jest, że na chwilę obecną opuszczanie domu jest zdecydowanie odradzane przez organy władzy, aczkolwiek przy zachowaniu ostrożności warto czasami opuścić mieszkanie. Ciągła praca czy nauka w czterech ścianach może obniżyć nasze samopoczucie a nawet przy regularnych treningach może brakować nap odpowiedniej ilości tlenu do prawidłowego funkcjonowania. Przy zachowaniu odpowiedniego dystansu warto przynajmniej raz w tygodniu wybrać się na dłuższy spacer np. do parku czy pobliskiego lasu. Dla bardziej wymagających polecamy bieganie albo szybki marsz. Lepsze samopoczucie i wzrost koncentracji gwarantowany.

Nagradzaj się

Nie zawsze ćwiczenia, nawet regularne dają efekty już od samego początku. Mimo to warto jest nagradzać się za wykonane przez nas postępy. Doceniaj swoją ciężką pracę, nie demotywuj się, jeżeli czasem nie znajdziesz siły na trening i zwracaj uwagę na swoje postępy. Warto określić sobie niewielkie cele, które chcemy osiągnąć i nagradzać się np. zakupem nowej książki czy ubrania. Warto jednak, aby nasz cel był związany raczej ze zdrowiem psychicznym niż zmianą naszego wizerunku, gdyż to może generować negatywną energię i powodować, że sport będzie nam kojarzył się z czymś negatywnym.

Dodaj komentarz