Marzysz o wypoczynku nad basenem w swoim ogrodzie? Do tego celu idealnie nadaje się wygodna leżanka! Zobacz, jak znaleźć najlepszą leżankę ogrodową nad basen, która będzie doskonałym zakupem również dla całej rodziny!

Rodzaje leżanek ogrodowych – co warto kupić?

Leżanki ogrodowe są rodzajem mebli do ogrodu, które są większe od standardowych leżaków. Mogą one zatem sprawdzić się podczas wypoczynku dwóch lub większej liczby osób.

Pod względem swojej konstrukcji leżanki ogrodowe są oferowane w wielu wariantach, więc można dobrać je też do otoczenia i własnego gustu. Popularne są obecnie leżanki okrągłe i owalne, które mają także dodany baldachim albo daszek zabezpieczający przed słońcem. Ciekawym wyborem może być też leżanka drewniana ogrodowa – https://hastegarden.pl/lezanki-ogrodowe.php wyposażona w naciągnięty materiał dający efekt hamaku.

Taka leżanka może świetnie sprawdzić się na tarasie, w ogrodzie, ale również będzie bardzo dobrym wyborem nad basen ogrodowy. Sprawdzi się zarówno wtedy, gdy basen jest stały, wkopany, jak i wtedy, gdy rozkłada się go na sezon letni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze leżanki nad basen?

Aby wybrać odpowiednią leżankę nad basen ogrodowy, warto uwzględnić kilka ważnych czynników, by korzystanie z tego mebla było wygodne i pasował on do otoczenia.

1. Materiał

Do wykonania leżanek ogrodowych stosowane są różne typy materiałów, na przykład popularna jest leżanka drewniana ogrodowa, ale można też wybrać leżankę z tworzyw sztucznych, w tym z technorattanu, leżankę metalową.

Do nowoczesnych aranżacji często wybierane są meble metalowe. Z kolei te wykonane z drewna świetnie wyglądają w tradycyjnych, śródziemnomorskich ogrodach. Technorattan ma natomiast uniwersalne zastosowanie.

Gdy wybierana jest leżanka drewniana ogrodowa, warto zwrócić uwagę, z jakiego drewna została ona wyprodukowana. Najlepiej, by było ono wysoce odporne na wilgoć i czynniki atmosferyczne, ponieważ wtedy mebel posłuży na długi czas w ogrodzie.

2. Konstrukcja leżanki

Leżanki ogrodowe mogą mieć różne formy, na przykład mogą mieć postać płaskiego leża z poduszkami, ale również mogą mieć zaokrąglone oparcie oraz podparcie pod nogi.

Warto więc zastanowić się, jaka forma leżanki nad basen będzie najlepsza, aby korzystać z niej komfortowo.

3. Wielkość leżanki

Kolejną kwestią jest wielkość leżanki ogrodowej. Tutaj duże znaczenie ma liczba osób, która ma korzystać z mebla. Leżanki są oferowane w wariantach od jednej do nawet ponad czterech osób, więc sprawdzą się też dla rodziny.

Ponadto wielkość leżanki powiązana jest także z ilością dostępnego miejsca, więc warto zmierzyć je przed kupnem.

4. Dodatkowe akcesoria do leżanki

Leżanka może być wyposażona w ochronny daszek albo baldachim. Może mieć ona również kółka ułatwiające jej transportowanie.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz